Oto 5 faktów, które trzeba wiedzieć o keratynowym prostowaniu włosów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele dziewczyn marzy o tym, aby nie musieć zaczynać dnia od sięgania po prostownicę. Gładkie, błyszczące, a jednocześnie mocne włosy bez używania prostownicy? Okazuje się, że istnieje zabieg, który skutecznie wyprostuje i wygładzi nasze kosmyki. 

Mowa o keratynowym prostowaniu włosów, które pozwoli nam – przynajmniej na jakiś czas – zrezygnować z używania prostownicy. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to zabieg polecany każdemu. Okazuje się, że na niektóre typy włosów może działać niekorzystnie, powodując pogorszenie ich stanu. Zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu keratynowego prostowania na swoich włosach, poznaj najistotniejsze fakty o tym zabiegu. 

Keratynowe prostowanie włosów to modny zabieg, który ma sprawić, że włosy staną się proste i jedwabiście gładkie. Zdania są podzielone co do tego, czy jest to zabieg poprawiający kondycję włosów, czy wręcz odwrotnie. Jedne głosy mówią, że wejście w strukturę pasm kreatyny jest działaniem prowadzącym do wzmocnienia włosów. Inni mają wątpliwość, czy zabieg polegający na poddaniu włosów bardzo wysokiej temperaturze (230 stopni) i to przez dłuższy czas nie narusza ich kondycji. Warto przed zabiegiem się upewnić, czy dany fryzjer pracuje na preparatach niezawierających szkodliwych dla włosów substancji. Wokół keratynowego prostowania włosów namnożyło się bardzo dużo mitów i nieprawdziwych informacji. W poniższym wpisie przytaczamy same potwierdzone przez specjalistów fakty, dzięki którym będziesz mogła stwierdzić, czy ten zabieg jest dla Ciebie wskazany. 

5 faktów, dzięki którym zrozumiesz, na czym polega keratynowe prostowanie włosów 

  1. Keratynowe prostowanie włosów może szkodzić włosom 

Keratynowe prostowanie włosów może świetnie je regenerować i odżywiać, o ile jest wykonywane odpowiednimi preparatami. Zabieg polega na uzupełnieniu ubytków w strukturze włosa przez dodanie im brakującej kreatyny. Kosmetyki potrzebne do wykonania zabiegu poza samą keratyną zawierają również nośnik białka. Niektóre produkty zawierają szkodliwy dla włosów formaldehyd. Przed udaniem się na zabieg warto zapytać, na jakich produktach pracuje dany salon i sprawdzić, czy nie są one toksyczne dla włosów. 

  1. Włosy po keratynowym prostowaniu powinny być odpowiednio pielęgnowane

Keratynowe prostowanie włosów nie sprawia, że możemy zapomnieć na jakiś czas o codziennej pielęgnacji. Co więcej, używanie odpowiednich odżywek i szamponów może sprawić, że efekt tego zabiegu utrzyma się na włosach przez dłuższy czas. Rezultatem keratynowego prostowania włosów można w pełni cieszyć się przez 2–3 miesiące. Na czas po zabiegu warto zrezygnować z kosmetyków zawierających sole, alkohol czy silne detergenty. 

  1. Keratynowe prostowanie włosów można wykonać w warunkach domowych

To prawda, za pomocą zestawu do keratynowego prostowania włosów i prostownicy o mocy grzewczej do 230 stopni możesz zrobić ten zabieg w domu. Jednak procedura nie jest łatwa i należy pilnować, aby kreatyna nie miała kontaktu ze skórą głowy. Mimo że w salonie fryzjerskim zabieg będzie kosztował kilkaset złotych, mamy pewność, że zostanie wykonany w sposób prawidłowy i profesjonalny. 

  1. Keratynowe prostowanie może pomóc włosom skłonnym do puszenia się 

Masz problem z puszącymi się włosami, które nie poddają się łatwo stylizacji? Keratynowe prostowanie włosów może być dobrą receptą na ten problem. Warto jednak wiedzieć, że ten zabieg nie jest polecany osobom o włosach rozjaśnianych oraz mocno zniszczonych. Również osoby mające loki powinny z niego zrezygnować, bo może niepotrzebnie naruszyć strukturę włosa.

  1. Keratynowe prostowanie włosów nie jest zabiegiem wskazanym dla każdego 

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, keratynowe prostowanie włosów nie jest sposobem na gładkie włosy dla każdego. Fryzjerzy nie powinni podejmować się wykonania tego zabiegu na włosach zniszczonych oraz połamanych. Wielu specjalistów odradza również stosowanie kreatyny na kosmykach mocno rozjaśnionych. Jest to kuracja wskazana dla osób o włosach o niskiej porowatości, które mają tendencję do puszenia się, ale nie są kręcone. 

Przeczytaj też: Czy wiesz, jaka była najmodniejsza fryzura w roku, w którym się urodziłaś?

Zdjęcie główne: John Phillips/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*