4 ruchy, dzięki którym pokonasz pomarańczową skórkę

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kobietom zależy na pięknym i zdrowym wyglądzie. Stąd też codzienna dbałość o urodę. Zmorą wielu kobiet jest cellulit. Jest to trudny przeciwnik, bowiem ma tendencję do powracania. Jednak są na niego sprawdzone sposoby. Pielęgnacja skóry, na której znajduje się cellulit, powinna być odpowiednio dobrana, staranna i sumienna, a na pewno przyniesie pożądane efekty.

Działanie kremów na cellulit

W drogeriach znaleźć można wiele produktów, które mają właściwości redukujące cellulit. Każdy z producentów obiecuje cudowne działanie produktu. Tylko czy faktycznie są one skuteczne? Samo smarowanie nie pomoże nam usunąć pomarańczowej skórki. Może ona zostać lekko zredukowana, ale aby całkowicie i skutecznie się jej pozbyć, potrzeba zdecydowanie więcej. 

Peelingi i maski a cellulit

Peeling kojarzy się głównie ze ścieraniem martwego naskórka, ale może mieć także wpływ na redukcję cellulitu. Można zacząć od w pełni naturalnego kawowego peelingu do samodzielnego wykonania. Skutecznie zwalcza pomarańczową skórę, a dodatkowo nie jest drogi. Wystarczy, że wykorzystamy fusy pozostałe po parzeniu kawy. Aby go wzbogacić, wystarczy dodać kilka kropli olejku eterycznego, oliwki oraz witaminy C w płynie. Z tych składników powstanie gęsta mikstura, którą należy wmasować w newralgiczne miejsca. Do zabiegu można użyć myjki lub rękawicy myjącej, która często wyposażona jest w wypustki. Mają one na celu pobudzenie skóry do produkcji kolagenu oraz usuwają zrogowaciały naskórek. Dzięki temu składniki aktywne, które zawarte są w peelingu kawowym łatwiej wnikają w skórę i mają lepsze działanie.

Większość sklepowych peelingów antycellulitowych w swoim składzie ma kawę, oczywiście z dodatkiem innych składników. Nadają one zapach i kolor. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów peelingów. 

Dużą sympatią cieszą się także peelingi cukrowe i solne. Mają one doskonałe właściwości złuszczające, a do tego uzupełnione są o składniki redukujące skórkę pomarańczową. Użycie tych dwóch preparatów poprawi także napięcie i nawilżenie skóry.

Maski antycellulitowe wzbudzają wiele emocji. Mają one swoje zwolenniczki i przeciwniczki.

Na czym polega działanie masek antycellulitowych?

Na umytą skórę nakłada się obficie maskę. Następnie miejsca pokryte preparatem należy owinąć przezroczystą folią i poczekać, aż kosmetyk się wchłonie. Na niektórych opakowaniach widnieje informacja, że kosmetyk po użyciu należy zmyć i posmarować łagodzącym balsamem z tej samej serii. Niektóre maski zawierają dodatek papryczek chilli, który rozgrzewa skórę i pomaga w walce z cellulitem. Jednak warto uważać z tego typu kosmetykami, aby nie spowodowały trwałych podrażnień. Skóra pod folią zrobi się z pewnością czerwona, jednak po zmyciu nadmiaru produktu wszystko powinno wrócić do normy. Stosowanie maski regularnie może wspomóc walkę z cellulitem.

Zabiegi i masaże

Czasem skórka pomarańczowa dokucza nam na tyle, że warto skorzystać z profesjonalnych masaży i zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Do wyboru mamy zabiegi z użyciem fal radiowych, masaż bańką chińską, masaże z podciśnieniem typu vacu. Specjalista dobierze je do rodzaju skóry. Nie każde zabiegi sprawdzą się np. w przypadku skóry naczynkowej, która nie powinna być nadmiernie nagrzewana.

Nie tylko specjaliści mogą wykonywać masaże redukujące cellulit. Na rynku pojawiło się kilka firm, które w swojej ofercie mają rolery, bańki i szczotki, które pozwalają na samodzielne masowanie ciała. Dają one zadowalające rezultaty. Tego typu zabiegi można wykonywać na mokro i na sucho. Dla ułatwienia jest kilka wielkości baniek, które można dopasować do danego obszaru ciała. 

Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy przy walce z cellulitem, najważniejsza jest systematyczność i konsekwencja. Warto też jeść zdrowo oraz wpisać do planera kilka treningów w tygodniu. Takie połączenie pozwoli na skuteczne pozbycie się skórki pomarańczowej oraz uchroni nas przed jej powrotem.

Przeczytaj też: 8 błędów, które większość z nas popełnia pod prysznicem

Zdjęcie główne: Valua Vitaly/ stock.adobe.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*