Czy można zapobiegać powstawaniu zmarszczek? Zobacz, jak to zrobić!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

O to, aby nasza skóra wyglądała młodo warto zadbać zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia się. Zdrowy i higieniczny styl życia, pełnowartościowa dieta, stosowanie suplementów diety i regularna aktywność fizyczna mają ogromne znaczenie. Oznaką starzenia się skóry jest utrata jej jędrności oraz pojawiające się zmarszczki. Nasz wiek może zdradzić także przesuszenie skóry, jej nierównomierny koloryt, czy pojawiające się przebarwienia. Jeśli w naszym przypadku proces starzenia się skóry nie przebiega zbyt łagodnie, wcale nie musimy się załamywać. Dziś do profilaktyki anti-aging zaliczamy zastosowanie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to idealny produkt, który z powodzeniem możemy stosować do pielęgnacji naszej twarzy. Świetnie działa także na wygląd naszego dekoltu i szyi. Kwasy hialuronowe możemy także aplikować w okolice oczu. Kwas hialuronowy ma niezwykłe właściwości higroskopijne. Cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet 250 cząsteczek wody. W estetycznej medycynie kwas hialuronowy jest bardzo szeroko stosowany.

Jak zadbać o skórę wokół oczu? Czy warto stosować preparaty zawierające kwas hialuronowy?

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymaga specjalnego traktowania. Jeśli w odpowiednim momencie o nią nie zadbamy, bardzo szybko pojawią się nam zmarszczki w tej okolicy. Przed powstaniem cieni i worków pod oczami uchronią nas produkty o działaniu nawilżającym, zawierające kwas hialuronowy. Wybór produktów dostępnych na stronie https://nabea.pl/pl/menu/pielegnacja/twarz/kremy-i-serum-pod-oczy-155.html jest ogromny. Samo stosowanie kremu pod oczy musimy traktować priorytetowo. Używanie samego kremu do twarzy nie będzie wystarczające. Formuła kremu pod oczy ma odrobinę inne właściwości i zastosowanie. Do codziennej pielęgnacji oczu potrzebujemy kremu lekkiego, który został poddany testom okulistycznym i charakteryzuje go dobra przenikalność do głębszych warstw naskórka. Wybierając krem warto szukać takiego z kwasem hialuronowym, w którym znajdują się także ceramidy oraz witaminy E, C i A. Im więcej składników przeciwzmarszczkowych, tym lepiej. Regularnie stosowanie kwasy hialuronowe na zmarszczki od Nabea mogą sprawić, że będziemy wyglądać na młodszą od swoich rówieśniczek. Są to produkty, które mają szerokie zastosowanie. Zawierają 1% roztwór kwasu hialuronowego wielkocząsteczkowego (HMW). Występuje on w postaci żelu. Jest to przykład jakościowego kosmetyku, który można stosować samodzielnie w domu. Regeneruje skórę, poprawia jej jędrność i wypełnia nawet głębokie zmarszczki.

Kwas hialuronowy w naszym organizmie, czyli co trzeba wiedzieć na jego temat

W konsekwencji starzenia się w ludzkim organizmie maleje ilość kwasu hialuronowego dostępnego w postaci soli sodowej, czyli hialuronianu sodu. Doświadczamy wtedy powstawania zmarszczek i bardzo często pojawiamy się w gabinetach medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy np. w formie żelu możemy nakładać na skórę. Wnika on w głąb naskórka i sprawia, że skóra odzyskuje swoją elastyczność. Odpowiednie stężenie hialuronianu sprawi, że zmarszczki zdecydowanie się spłycą, a skóra będzie gładsza w dotyku. Efekt może utrzymywać się nawet kilka dni. Małocząsteczkowy kwas hialuronowy wnika w bardzo głębokie warstwy skóry. Średniocząsteczkowy kwas hialuronowy polecany jest do pielęgnacji zewnętrznej warstwy naskórka. Za sprawą jego właściwości możemy odzyskać właściwy poziom nawilżenia skóry.

 

Kwas hialuronowy przeciwwskazania. Dowiedz się czego nie robimy po zabiegu z kwasem hialuronowym?  

Właściwości kwasu hialuronowego są nie do przecenienia. W ludzkim organizmie znajdziemy go w mazi stawowej i ciele szklistym oka. Medycyna estetyczna korzysta z niego podczas zabiegów wypełniających. Wstrzykiwany jest w głąb naskórka, który potrzebuje odnowy. Trzeba mieć jednak świadomość, że do stosowania kwasu hialuronowego musi się przygotować. Sam zabieg wiąże się z ograniczeniami po zabiegowymi. Kilka dni trzeba unikać basenu, sauny, czy solarium. Należy unikać miejsc z dużymi wahaniami temperatury. Naturalnie nie wolno także palić wyrobów tytoniowych i pić alkoholu.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*