Detox manicure – sposób na zdrowe i piękne paznokcie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Detox manicure to domowy sposób na regenerację paznokci. Potrzebujecie tylko kilku minut dziennie, oliwy z oliwek i cytryny.

Często zdarza się, że noszenie hybryd lub żeli na paznokciach niekorzystnie wpływa na ich płytkę. Może ją osłabiać, wysuszać, powodować łamanie i rozdwajanie. Warto wtedy zrobić sobie przerwę pomiędzy zabiegami i zregenerować paznokcie. Idealnie sprawdzą się do tego olejki do ciała i nowy modny sposób, czyli detox manicure. Na jaki efekt możecie liczyć? Wasze paznokcie dzięki niemu odżyją.

fot. cottonbro/ pexels.com

Detox manicure – jak go wykonać?

Krok pierwszy

Zmyjcie lakier z paznokci lub ściągnijcie hybrydę. Opiłujcie płytki tak, aby uzyskać pożądany kształt i długość. Nie wycinajcie skórek, im też pozwólcie się zregenerować.

Krok drugi

Wykonajcie kąpiel wzmacniającą paznokcie. Odżywczy zabieg wykonujcie raz w tygodniu. Jak go wykonać? Podgrzejcie oliwę z sokiem z cytryny. W takiej kąpieli wodnej moczcie dłonie przez około 20 minut. Ciepła oliwa zmiękczy naskórek, pobudzi krążenie i pozostawi na płytce paznokcia ochronną warstwę, zapobiegającą wysuszeniu. Cytryna zawiera cenną witaminę C, która odżywi i usunie przebarwienia.

Drugim sposobem na regeneracyjną kąpiel dla dłoni i paznokci jest ta z siemieniem lnianym. Jak ją przygotować? Wystarczy kilka łyżek nasion zalać gorącą wodą i po wystygnięciu moczyć przez 20 minut w niej dłonie.

Krok trzeci

Codziennie wcierajcie w płytkę paznokci i skórki olejki. Do tej czynności wykorzystać możecie dowolny produkt, np. rycynowy, kokosowy czy oliwę z oliwek.

Aby paznokcie odpoczęły i zregenerowały się, potrzebują minimum miesiąca. Wiele zależy od tego, jak szybko rosną i jak mocno były zniszczone. Warto, aby przerwa od lakierów i hybryd trwała przynajmniej kilka tygodni.

Przeczytajcie też: Ekspert radzi, jak usunąć hybrydę w domu i nie zniszczyć przy tym paznokci

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*