Dopamina w modzie? Sprawdź, na czym polega najnowszy trend!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Moda dopaminowa to bezkonkurencyjny fenomen 2022 roku. Jest ona odpowiedzią na zalew złych wiadomości płynących zewsząd. Żywe kolory i zaskakujące zestawienia to jest to, co będzie królowało w modzie przez najbliższe miesiące.

Co to jest moda dopaminowa?

Moda dopaminowa to rodzaj trendu bazujący przede wszystkim na żywych i intensywnych kolorach. W tym przypadku oczywiście odpada czerń i szarość. Dane mówią, że to właśnie żywe kolory są tymi ulubionymi w szafie większości kobiet. Ponura pogoda, jak i nastroje, które ostatnio coraz częściej nas przytłaczają, to motywacja do tworzenia wesołych i odważnych stylizacji. W najbliższym czasie najmodniejszymi kolorami będzie fuksja i elektryczny błękit. Warto również zwrócić uwagę na tęczowe sukienki.

Dopamina w modzie to też odważne i nietuzinkowe zestawienia w stylizacjach. Kobiety zaczynają coraz częściej sięgać po ubrania, w których śmiało mogłyby iść na imprezę, nawet jeżeli idą tylko do pobliskiego sklepu. Popularne zaczęły stawać się tiulowe spódnice, spodnie z cekinami oraz sukienki ze zdobieniami z piór.

Dopamina zawładnęła wybiegami światowej sławy projektantów!

W ubiegłym roku wiodący projektanci nie pozostali obojętni na to, jakie ubrania chcemy nosić. Zwrócili się ku kolorowym i odważnym stylizacjom. Doskonałym przykładem są domy mody takie jak Chanel czy Yves Saint-Laurent. Ci projektanci dotychczas stawiali na czerń. Teraz na ich wybiegach królują żywe kolory połączone z nietuzinkowymi fasonami.

Źródło: pexels.com/Bestbe Models

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*