Jak dbać o cienkie włosy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Włosy to największy atut niejednej kobiety. Staramy się o nie dbać i odpowiednio pielęgnować, aby zawsze wyglądały zdrowo i atrakcyjnie. Są jednak typy włosów, które wymagają szczególnej troski oraz uwagi. Należą do nich włosy cienkie. Z tego artykułu dowiesz się, jak odpowiednio zadbać o pielęgnację włosów cienkich. 

Posiadaczki włosów z natury gęstych zazwyczaj nie muszą aż tak przykładać się do ich pielęgnacji jak posiadaczki włosów cienkich. Nie znaczy to oczywiście, że nie muszą dbać o nie wcale, ale po prostu mogą pominąć kilka etapów pielęgnacji bez obawy, że znacznie wpłynie to na stan włosów. Te cienkie są znacznie bardziej wymagające. W ich przypadku należy zadbać o regularność i dobranie odpowiednich kosmetyków! Oto kilka wskazówek.

1. Zrezygnuj z mocnych szamponów!

Szampony zawierające mocne detergenty działają niekorzystnie nie tylko na włosy, ale też na skórę głowy. To bardzo istotna informacja, ponieważ porost i stan włosów zależy w dużej mierze od stanu skóry głowy oraz cebulek włosowych. Podczas zakupu szamponu zwróć uwagę na jego skład. Jeżeli zobaczysz tam składniki takie jak: SLS, SMS, SLES – nie kupuj go! Zamiast tego wybierz kosmetyk z jak najbardziej łagodnym i naturalnym składem. Uważaj na kosmetyki dla dzieci – nie są one wcale tak delikatne, jakby się mogło wydawać!

2. Zawsze po umyciu nakładaj odżywkę, ale w odpowiedni sposób

Odżywka to bardzo ważny element pielęgnacji. Jeżeli jednak jesteś posiadaczką cienkich włosów, podczas jej nakładania omijaj okolice skóry głowy i nasady, a skup się na końcówkach. To one są z nami najdłużej i zazwyczaj są najbardziej zniszczone. Nałożenie odżywki od nasady aż po same końce może włosy niepotrzebnie obciążyć.

3. Zrezygnuj z używania suszarki i prostownicy

Włosy z natury cienkie i delikatne nie lubią styczności z gorącym powietrzem suszarki oraz z prostownicą. Częste używanie tych urządzeń może skutkować niepotrzebnym niszczeniem, łamaniem i wypadaniem włosów. Z tego powodu najlepiej całkowicie zrezygnować z suszenia i prostowania, ewentualnie stosować je tylko na szczególne okazje.

4. Olejowanie włosów to coś, co może pomóc

Olejowanie to świetny sposób na odżywienie i poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz cienkie włosy, dobierz odpowiedni dla siebie olej i zacznij regularnie go stosować. Są różne sposoby nakładania go na włosy: 

  • na suche włosy – na 1–2 godziny lub nawet na całą noc;
  • na mokre słowy – na 1–2 godziny;
  • na odżywkę – 20–30 minut.

5. Uważaj na fryzury

Podczas czesania włosów i upinania dbaj o to, aby ich nie szarpać oraz nie wyrywać. Obchodź się z nimi jak najdelikatniej! Nie używaj ciasnych gumek z metalowymi wstawkami, a upięcia rób dość luźne. Pozwoli to zapobiec wyrywaniu włosów oraz łamaniu ich. W zimie warto pamiętać również o tym, aby wybierać czapki, które nie uciskają głowy zbyt mocno.

Zdj. główne: Velizar Ivanov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*