Jak skutecznie pozbyć się lwiej zmarszczki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lwią zmarszczką nazywamy pionowe zagłębienie lub kilka małych zagłębień pojawiających się między brwiami. Mogą one powstawać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Odpowiedzialny za nie jest mięsień służący do marszczenia brwi. Lwia zmarszczka często pojawia się już w młodym wieku. Sprawdź, w jaki sposób się jej pozbyć. 

Powstawanie lwiej zmarszczki

Lwia zmarszczka to bruzda mimiczna. Powstaje ona na skutek ruchów mięśni twarzy w codziennym życiu. Z biegiem lat skóra zmienia się znacznie, a konsekwencją tych zmian są utrata elastyczności i napięcia. Właśnie przez to z wiekiem zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne – ich głębokość i wielkość wzrastają. 

Inne przyczyny powstawania lwiej zmarszczki 

Kolejną z przyczyn powstawania lwiej zmarszczki jest podłoże genetyczne. Jeżeli w Twoim DNA zapisany jest elastyczny typ skóry, to może się nigdy nie pojawić albo być bardzo mało widoczna. Powinniśmy uważać również na światło słoneczne. Promienie UV w nim zawarte wpływają na elastynę i kolagen w naszej skórze i sprawiają, że jest ona bardziej narażona na lwią zmarszczkę. Nie pomagają też stres oraz palenie tytoniu. Stresowe sytuacje generują napięcie twarzy, które z kolei powodują wykonywanie cyklicznie danego wyrazu twarzy. Dym papierosowy natomiast powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, co jest przyczyną powstawania niechcianej bruzdy. 

Domowe sposoby na pozbycie się lwiej zmarszczki 

Warto na początku wspomnieć, że za pomocą domowych sposobów nie da się całkowicie zlikwidować lwiej zmarszczki. Możemy natomiast w mniejszym lub większym stopniu ją zniwelować zmianę. 

Gdy zauważymy pierwsze zmiany na twarzy, warto zacząć stosować facefitness. Jest to nic innego jak ćwiczenia zapobiegające powstawaniu i pogłębianiu się niechcianych zmarszczek. Używa się do tego celu palców wskazujących. Za ich pomocą należy uciskać miejsce problematyczne, a jednocześnie marszczyć brwi. Nie można jednak ćwiczyć zbyt intensywnie, ponieważ może to wygenerować zmarszczki w innych miejscach na twarzy. 

Dobrym sposobem na zmarszczki jest również masaż skóry. Wykonywać go można podczas nakładania kosmetyków na twarz. Wykonywanie tej czynności pobudza krążenie, a ponadto zwiększa wchłanianie produktu. 

Pamiętaj, aby na co dzień używać kremu z filtrem SPF50. Zapobiegnie to pogłębianiu się istniejących zmarszczek i powstawaniu nowych. 

Medycyna estetyczna na lwią zmarszczkę

Jeżeli lwia zmarszczka jest Twoim kompleksem i chcesz, aby nie było po niej śladu – udaj się na zabieg medycyny estetycznej. Popularnymi metodami w tym przypadku są kwas hialuronowy i botoks. Ten drugi stosuje się zazwyczaj wtedy, kiedy pacjent nie ma ukończonych 65 lat. U starszych osób lepiej jest wypełnić bruzdę kwasem hialuronowym. Warto również pamiętać, że obie metody dają efekt na jakiś czas. Botoks utrzymuje się około sześciu miesięcy, a kwas hialuronowy – osiemnastu. 

Lwią zmarszczkę można usunąć również przy użyciu lasera. Jest to metoda przynosząca najpewniejsze i najtrwalsze efekty. Utrzymują się one nawet do kilku lat. Nie sposób ukryć jednak, że to najdroższy spośród wymienionych zabiegów. Jeżeli jednak już się na któryś decydujesz, powinnaś rozważyć wszelkie za i przeciw każdego z nich.

Zdj. główne: Jan Kopřiva/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*