Jak sprawić, aby ciemna szminka nas nie postarzała?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pomalowane usta – prawie każda kobieta uwielbia od czasu do czasu zrobić makijaż ust. Często wybór pada na jasne, nierzucające się w oczy odcienie nude. Są jednak miłośniczki ciemnych, intensywnych szminek. W tym przypadku należy pamiętać, że niektóre ciemne kolory na ustach mogą nas postarzać. Przeczytaj ten artykuł, aby wiedzieć, jak uniknąć niechcianego postarzenia przez ciemny kolor na ustach. 

Dobieraj odcień szminki według typu urody 

Każdy typ urody ma to do siebie, że pasują do niego inne barwy. Podczas wyboru szminki warto wspomóc się paletą barw i sprawdzić, jakim typem urody jesteś. Dobrym sposobem jest również w trakcie zakupów szminki przyłożyć opakowanie w okolice ust i sprawdzić w lustrze, czy odcień ten pasuje. Pamiętaj, aby nie malować ust testerami w drogerii. Nie masz niestety pewności, że ktoś przed Tobą tego nie używał i czy w ten sposób nie nabawisz się choroby lub niedoskonałości. 

Zwróć uwagę na formułę pomadki

Formuła pomadki ma duże znaczenie w wyglądzie całego makijażu. Do każdego może pasować inna – jeden rodzaj makijażu będzie wyglądał świetnie w połączeniu z matową pomadką, a inny z tą błyszczącą. Aby uniknąć postarzenia się makijażem powinnaś jednak zrezygnować z tych mocno matowych szminek. One mogą sprawić, że skóra na ustach będzie wyglądała sucho, a to podkreśli ich strukturę. Bezpieczniejszą opcją będzie używanie satynowych szminek lub błyszczyków. 

Zwróć uwagę na podkład i puder

Nie tylko szminka w makijażu może postarzać. Najczęstszym błędem jest używanie nieodpowiedniego podkładu i pudru. To podstawy makijażu, na których opiera się konturowanie, makijaż brwi, a nawet oka. Jeśli podkład nie będzie wyglądał dobrze, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że całość też będzie prezentowała się niekorzystnie. Zadbaj o to, aby nałożyć odpowiednią ilość podkładu i dobrze go rozprowadzić. Dobierz go odpowiednio do potrzeb Twojej cery – unikaj matu, gdyż on może postarzać. Całość utrwal satynowym pudrem w niewielkiej ilości.

Uważaj z kształtem ust – nie przesadzaj!

W ostatnim czasie modne jest optyczne powiększanie ust poprzez wyjeżdżanie szminką poza ich granice. W niektórych przypadkach może to wyglądać dobrze, ale większość osób robi to w taki sposób, że jedyny efekt, jaki tym osiągają, to postarzenie się. Jeżeli chcesz sprawić, że Twoje usta będą wyglądały na większe, to delikatnie obrysuj je konturówką milimetr poza ich konturem – nie więcej! Pamiętaj, że są zabiegi powiększające usta, które mogą sprawić, że będą one wyglądały naturalnie i pięknie. Lepiej wybrać się na taki zabieg, niż ryzykować, że źle wykonany makijaż ust zepsuje resztę makijażu. 

Pamiętaj, że makijaż to zabawa. Jeżeli nawet jakiś odcień szminki Cię postarza, a Ty go lubisz – używaj go śmiało! W tym wszystkim najważniejsze jest to, abyś to Ty się dobrze czuła. 

Zdj. główne: Darren Nunis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*