Jak ubrać chłopca na komunię świętą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pierwsza komunia to w życiu dziecka to ważny moment, który często pełni rolę rytuału przejścia. Dla katolików to podjęcie pierwszej świadomej decyzji dotyczącej wiary, a także „bilet” upoważniający do pełnoprawnego uczestnictwa we mszy. Tak ważna i podniosła okazja wymaga odpowiedniego stroju. Podpowiadamy, jak ubrać chłopca na uroczystość Komunii Świętej.

Jak wybrać odpowiedni garnitur dla dziecka? 

Tak ważny moment, jakim jest pierwsza komunia, niewątpliwie należy podkreślić odpowiednim strojem. Garnitur komunijny dla chłopca powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb dziecka. Osoby dorosłe są przyzwyczajone do tego, że czasem trzeba poświęcić swój komfort w imię dobrych manier. Dzieci nie mają jednak w sobie aż takich pokładów cierpliwości. Garnitur dla chłopca powinien być wygodny, nie krępować ruchów i nie wpijać się w ciało. Dobrze dobrany rozmiar oraz odpowiednia tkanina zapewnią komfort przez cały dzień, zarówno podczas uroczystości w kościele, jak i na przyjęciu komunijnym. 

Wybierając z dzieckiem garnitur komunijny, stawiaj na swobodny, niezbyt obcisły krój i naturalne tkaniny. Bawełna jest bardzo przepuszczalnym materiałem, dzięki czemu zapewnia komfort termiczny. Sezon komunijny przypada najczęściej w maju, kiedy pogoda bywa jeszcze kapryśna. Marynarka z grubszej bawełny będzie najbezpieczniejszym wyjściem na ten okres. 

Bardzo ważny jest też rozmiar garnituru. Aby był wygodny, musi być dopasowany do postury chłopca. Problemem jest to, że dzieci w wieku komunijnym rosną bardzo szybko. Nie warto więc kupować garnituru z wyprzedzeniem, gdyż mały dżentelmen może z niego wyrosnąć jeszcze przed komunią świętą. Kupowanie ubrań na wyrost też nie jest pewnym sposobem, ponieważ do maja rozmiar nadal może być za duży. Najlepszym wyjściem jest wybranie danego modelu garnituru z wyprzedzeniem, ale kupienie go dopiero na krótko przed ceremonią. 

Jaki kolor powinien mieć garnitur komunijny?

W czasach, gdy moda chłopięca nie była jeszcze tak rozwinięta, a sklepy przeważnie świeciły pustkami, garnitury na pierwszą komunię były zazwyczaj po prostu czarne. Jest to najbardziej klasyczny kolor, który przez wiele lat uchodził na jedyny akceptowalny. Obecnie wybór dziecięcych ubrań jest o wiele szerszy, dlatego zakupy są znacznie łatwiejsze. Przy wyborze garnituru komunijnego warto wziąć pod uwagę, że alba – którą zakłada się w czasie ceremonii – jest biała, dlatego czarny lub ciemny garnitur pod spodem może zepsuć efekt. Jasnoszary albo biały kolor będzie najlepszym wyjściem, jeśli zależy Ci na tym, by komunijny look był jednolity.

Dodatki do garnituru na komunię 

Wybór i zakup samego garnituru to tylko połowa sukcesu. Do niego trzeba jeszcze dobrać dodatki. Po pierwsze, wygodne buty komunijne dla chłopca to podstawa. Pamiętaj, że to od butów w dużej mierze zależy samopoczucie i humor naszego dziecka – za małe lub za duże obuwie nie pozwoli mu na swobodne poruszanie się. Po drugie – biała koszula. Bez niej nie ma eleganckiej stylizacji. Po trzecie potrzebne są też muszka lub krawat. Dla dzieci najwygodniejsze są modele na gumce, które najmniej uwierają w szyję i pozwalają na dość dużą swobodę ruchów, nawet podczas zabawy. 

Fot.: Paweł Ludziński/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*