Krem BB i krem CC w codziennej pielęgnacji – jak je stosować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wśród kosmetyków do pielęgnacji skóry do najchętniej stosowanych należy krem BB. Jego zadaniem jest bowiem nawilżenie, wygładzenie i pielęgnacja skóry, a jednocześnie wyrównanie jej kolorytu. Tego typu krem świetnie zastępuje co najmniej trzy kosmetyki. Alternatywą, choć o podobnym działaniu, są kremy CC. Ich działanie jest nastawione przede wszystkim na korygowanie kolorytu. W jaki sposób stosować te produkty w codziennej pielęgnacji?

Krem BB – jeden kosmetyk zamiast kilku

Jeśli zależy nam na idealnej pielęgnacji skóry, zarówno jej nawilżeniu, jak i poprawieniu kolorytu, stawiamy na kremy BB i CC. To one są  w stanie zastąpić co najmniej kilka oddzielnych kosmetyków. Wyróżnia je też lekka formuła, co wpływa na łatwą aplikację. Co więcej, wśród tego typu kremów dostępne są te, które gwarantują wysoką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Czym wyróżnia się krem BB? Wspomnianą już lekką formułą. Oferuje działanie podobne do fluidu, ale jego lżejsza konsystencja odpowiada za łatwiejsze rozprowadzanie, poza tym bardziej naturalny efekt. Dzięki takiemu kremowi pory nie są zapychane. Krem BB doskonale sprawdza się w porze wiosenno-letniej.

Kremy CC – wyrównanie kolorytu i nie tylko

Krem CC wykazuje podobne działanie do kremu BB, przy czym jego formuła jest w większym stopniu odpowiedzialna za krycie i korygowanie koloru. Tego typu kremy są również w stanie zamaskować niedoskonałości, przebarwienia czy rozszerzone naczynka.

Krem CC z filtrem dodatkowo zabezpiecza skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Można również liczyć na efekt pielęgnacyjny. Z tego rodzaju kremu skorzystają nawet osoby o cerze bardzo wrażliwej, a także będące po zabiegach w obrębie twarzy.

Dobry krem BB – czym się kierować podczas wybierania?

Najważniejszy jest dobór zgodnie z typem cery oraz jej aktualną kondycją. Problematyczna skóra, na której są przebarwienia czy ślady po trądziku, potrzebuje mocniejszego krycia. Cera trądzikowa, z aktywnymi zmianami zapalnymi, wymaga nie tylko dobrze kryjącego, ale i lekkiego kremu, który nie obciąża skóry. Podobnie rzecz się ma ze skórą z tendencją do przetłuszczania.

Przy wrażliwej i suchej skórze krem BB doskonale zastępuje klasyczny podkład. W składzie takiego kremu powinny się znaleźć substancje nawilżające i pielęgnujące.

Dobry krem CC – lekki i z zawartością substancji aktywnych

Jeśli stawiamy na precyzyjne krycie, a do tego pielęgnację cery, wybierzemy krem CC. Najlepszy będzie ten o lekkiej formule, w którego składzie obecne są substancje aktywne. Tego typu krem ma za zadanie nie tylko wyrównywać koloryt skóry, ale i wygładzać, odżywiać, łagodzić podrażnienia, a także zabezpieczać przed działaniem czynników zewnętrznych.

Dobierz krem BB lub krem CC do własnych potrzeb, a przede wszystkim kondycji skóry. Uwzględnij typ swojej cery, ponadto efekt, na jakim najbardziej Ci zależy, a znajdziesz idealny produkt. 

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*