Krótkie włosy na lato? Postaw na „francuskiego boba”

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Po ostatnich tygodniach, a nawet miesiącach, podczas których my i nasze włosy mogłyśmy tylko pomarzyć o wizycie w profesjonalnym salonie kosmetycznym, wszystkie pragniemy i potrzebujemy mniejszej lub większej metamorfozy. Jeżeli należysz do tej drugiej drużyny i w głowie Ci większa zmiana, idź na całość i postaw na „francuskiego boba”.

Tego lata ta fryzura będzie jeszcze większym hitem, niż miało to miejsce rok temu. To połączenie odrobiny szaleństwa z dużą dawką szyku i nowoczesnego podejścia do życia. Oto kilka powodów, dla których warto postawić na tą fryzurę:

Po pierwsze…

To idealna fryzura dla tych, którzy coś w sobie zmienić, a jak wiadomo najlepszą zmianą jest ścięcie włosów. Dodatkowo ten kształt jest łatwy w utrzymaniu, nie wymaga długiego suszenia i ma w sobie ten wyjątkowy letni klimat.

Po drugie…

Jeśli eksperymentowałaś z kolorem lub masz już spore odrosty, a Twoje włosy są zniszczone, rozdwajają się i łamią, to świetny sposób, by przywrócić im życie i zadbać o nie w dobrym stylu.

Po trzecie…

Jest bardzo prosta i tania w utrzymaniu. Ta fryzura sama w sobie jest już tą właściwą i nie trzeba jej dodatkowo stylizować. Najlepiej wygląda lekko rozczesana i niechlujnie rozwiana wiatrem. Krótsze włosy to również mniej zużytych kosmetyków.

Po czwarte…

Jest w czym wybierać! Tradycyjna wersja charakteryzuje się włosami krótko przyciętymi mniej więcej na linii ust i prostą grzywką opadającą na brwi. Współczesne wersje fryzur inspirowane „francuskim bobem” zawierają wiele fajnych modyfikacji i z pewnością pozwolą Ci stworzyć wyjątkowy letni look, jakiego poszukujesz.

Poniżej prezentujemy kilka współczesnych wersji fryzur w tym stylu:

  • Textured bob – tu stawiamy na warstwy. W tym przypadku nieco dłuższa wersją z grzywką zarzuconą na bok.
https://www.instagram.com/p/CKhz_-gD-62/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
  • Soft bob – delikatna wersja z prostym przedziałkiem i długą grzywką rozłożoną symetrycznie na obie strony
https://www.instagram.com/p/CG_DLk7Do2Q/?utm_source=ig_web_copy_link
  • Classic bob – klasyczna wersja z cieniowaniem i grzywką ściętą lekko na bok
https://www.instagram.com/p/CN9uKYQHCKa/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Przeczytaj też: 6 fryzur, dzięki którym zostaniesz królową plaży

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*