Nieświeże włosy? W kilka minut zmienisz je w prostą, lecz modną fryzurę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych, pandemicznych okolicznościach, najwięcej czasu spędzamy we wnętrzu domu. Brak osobistych spotkań towarzyskich i oficjalnych przez tyle miesięcy prawdopodobnie wpłynął na Twoją rutynę mycia włosów.

Może się okazać, że jest to akurat zmiana na lepsze, ponieważ specjaliści od włosów od dawna powtarzają, że ich zbyt częste mycie bardziej szkodzi niż pomaga. Jednak dłuższe okresy między używaniem szamponu często wpływają na ich wygląd. Czy takie włosy można wystylizować? Owszem, jest taka możliwość. Jeżeli wypadnie Ci niespodziewane spotkanie online, na którym wypadałoby prezentować się choć trochę elegancko, a nawet gdy chcesz wyglądać dobrze sama dla siebie, szybko zastosuj się do naszych wskazówek. Znajdziesz je poniżej.

Stylizacja przetłuszczonych włosów jest wyzwaniem. Mogą być tłuste, posklejane i matowe. Natychmiastowe odświeżenie zapewni im użycie suchego szamponu w sprayu i szybkie potraktowanie ich suszarką.

Podstawowymi sposobami na ujarzmienie nieświeżych włosów jest związanie je w ciasny kucyk lub koczek, z włosami wygładzonymi tuż przy skórze. Oprócz łatwości wykonania, jest to stylizacja bardzo na czasie. Aby nadać im szczególnego blasku, dodaj element pielęgnacji i nałóż na włosy maskę. Całość dopełnią np. ozdobna opaska do włosów lub duże, fantazyjne kolczyki.

Bardziej fantazyjnym pomysłem są kucyki. Włosy podziel przedziałkiem na równe części, wygładź je i zwiąż wysoko po obu stronach. Możesz z nich zrobić małe koczki, takie w stylu Sarsy.

Kolejną fryzurą są warkoczyki. Taka stylizacja może zapewnić Ci spokój z zajmowaniem się włosami z pewnością na kilka dni. Warkoczyki możesz również spiąć w wysoki kucyk.

Spięcie spinką jest doskonałym rozwiązaniem, gdy twoje włosy puszą się i są niesforne. Klamra może być również eleganckim dodatkiem. Włosy zepnij tuż nad karkiem i poluzuj kilka kosmyków, tak aby nadały fryzurze objętości i ładnie okalały twarz.

Oprócz klamr pamiętaj o modnych ostatnio dużych, kolorowych spinkach i wsuwkach. Skutecznie odwrócą uwagę od stanu twoich włosów i utrzymają je w jednym miejscu przez całe spotkanie.

Przeczytaj też: Czy wiesz, jaka była najmodniejsza fryzura w roku, w którym się urodziłaś?

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*