Ten makijaż to kolejny modowy powrót do przeszłości

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tym razem cofamy się o prawie dwie dekady, do 2002 roku, kiedy to międzynarodową popularność zdobyła seria lalek Bratz. To na nich wzorowany jest kształt pożądanych ust.

W 2019 roku na Instagramie wśród make-up artystów był bardzo popularny #bratzchallenge. Uczestnicy tego wyzwania przejmowali od lalek całość ich wizerunku, starając się wiernie, dzięki makijażowi, odtworzyć charakterystyczne dla nich wyraźnie zarysowane, cienkie brwi, ogromne oczy z kolorowymi cieniami na powiekach i pełne usta. Dziś, za sprawą TikToka powraca tylko jeden element challengu – usta. Jest to oczywiście bardziej codzienna, naturalna wersja makijażu. Za pomocą tego triku tworzymy złudzenie optyczne, zapewniające maksymalne powiększenie ust bez użycia strzykawek czy skalpela.

Technika, znana jako „Lip Wings” to nic innego jak sprytne użycie konturówki do ust lub cienia do powiek i pędzelka. Wybierz kolor o jeden odcień ciemniejszy od szminki, którą zamierzasz użyć do pomalowania całych ust. Krawędź rzeczywistej wargi odrysuj nieco powyżej niej, pamiętając o kącikach ust – ich nie obrysowuj dokładnie, lecz wykonaj ruch w górę, tworząc charakterystyczne ‘skrzydełko’. Podobnie jak robisz z eyelinerem na powiece. Całość wypełnij szminką lub pomadką w płynie. Tak obrysowane usta są nie tylko powiększone, ale i przypominają wyraz twarzy popularnej lalki.

Przeczytaj też: Odcień szminki a karnacja. Podpowiadamy, jaką barwę pomadki dobrać do koloru swojej skóry

Zdjęcie główne: Antonello Trio/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*