Kosmetyki naturalne to świetne pożywienie dla naszej skóry. Dzięki nim uzyskać można gładką cerę i odżywione, lśniące włosy. Jednym z takich produktów jest woda ryżowa. Jak ją stosować i co daje?
Woda ryżowa odżywia zniszczone włosy, a to za sprawą witamin, aminokwasów, selenu, kwasu foliowego i inozytolu. Dzięki nim włosy są błyszczące i nawilżone. Wodę ryżową pozyskać można w domu, wystarczy po prostu odpowiednio ugotować ryż!
Ten z pozoru prosty składnik jest kopalnią minerałów i witamin. Nie tylko odżywia włosy od środka, ale również nabłyszcza, a przy tym chroni strukturę włosa przed czynnikami zewnętrznymi. Który składnik jest za to odpowiedzialny?
Skrobia ryżowa, która przy regularnym stosowaniu zapobiega również rozdwajaniu się końcówek oraz powstawaniu łupieżu. Nie tylko włosy mogą na tym skorzystać, ale również skóra głowy, która będzie odżywiona.
Płukanka z wody ryżowej powinna być przygotowana według oryginalnej receptury, dopiero wówczas będzie prawdziwym źródłem witamin i minerałów.
Potrzebować będziesz:
Sposób przygotowania:
Przygotowana mieszanka z ryżu, imbiru i grejpfruta może być wykorzystana jako wcierka i płukanka. Przed zastosowaniem włosy powinny być umyte i osuszone ręcznikiem. Następnie na tak przygotowaną skórę aplikujemy płukankę przy użyciu atomizera. Aby składniki dotarły do skóry oraz odżywiły włosy, pozostawiamy ją na głowie przez co najmniej trzydzieści minut. Po upływie tego czasu należy ją spłukać.
Najlepszy efekt uzyskać można, powtarzając zabieg raz na dwa tygodnie, a później co 10 dni.
Jeśli wybierzemy formę wcierki, możemy stosować go nawet kilka razy w tygodniu. Również należy umieścić płyn w atomizerze i rozprowadzić go na skórze głowy.
Może ona stanowić bazę do toniku przed oczyszczaniem skóry. W przygotowanej w ten sam sposób wodzie ryżowej, umieszczamy wacik i dwa razy dziennie przecieramy nim twarz. Po upływie 10 minut spłukujemy letnią wodą z kranu.
Taka mieszanka łagodzi podrażnienia, rozjaśnia skórę oraz wspomaga walkę z trądzikiem.
Woda ryżowa sprawdzi się również jako składnik maseczek. Jak ją przygotować?
Do jednej łyżeczki wody ryżowej dodajemy taką samą ilość miodu, a wszystko łączymy z dwiema łyżkami stołowymi mąki z ciecierzycy.
Tak przygotowana mikstura zniweluje ślady po trądziku, pozwoli cerze odzyskać blask i ukoi zaczerwienienia.
Przeczytaj też: Oto lista witamin i suplementów, które zagwarantują bujną czuprynę i pełną blasku skórę
Zdjęcie główne: makistock/ stock.adobe.com