3 fryzury, które wykonasz sama w domu, a które zrobią furorę na weselu

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie na wesele, nawet od gości wymaga zazwyczaj wizyty u fryzjera, kosmetyczki oraz wyszukania odpowiedniej stylizacji. Podczas samego szykowania liczy się każda minuta. A może by tak zrezygnować z fryzjera? Nie tracić czasu na dojazd i wykonać piękną fryzurę samodzielnie? Oto szybkie weselne uczesania, które zachwycą każdego!

Romantycznie i zwiewnie

Niezależnie od struktury włosów, ta fryzura wyglądać będzie imponująco. Zaczynamy!

Dzielimy włosy przedziałkiem na boku. Ze strony, gdzie znajduje się więcej włosów, przy samym czole zbieramy pasmo i zaczynamy je zwijać, kierując się ku tyłowi. Tak przygotowane pasmo przypinamy z tyłu głowy wsuwką w kolorze naszych włosów. 

Bierzemy kolejne pasmo z dołu, skręcamy je w palcach i dobieramy do pierwszego, również podpinając je wsuwką. Czas wziąć się za drugą stronę włosów. Tam również dobieramy dwa pasma, skręcamy je i podpinamy z tyłu głowy.

Wystające włosy podpiąć można wsuwkami typu szpilka, resztę lekko ugładzamy. Ważne, aby dwa osobne pasma wyglądały jak jedno, dlatego je również można dodatkowo połączyć przy użyciu szpilki. Fryzura ta powinna być swobodna. Aby uzyskać taki efekt, można nieco poluzować wsuwki z tyłu głowy. Niespięte włosy możemy lekko podkręcić na końcach lub pozostawić proste.

Na koniec, dla utrwalenia spryskujemy włosy lakierem i ewentualnie zaczesujemy niesforne włosy do tyłu i jeszcze raz ugładzamy całość. Aby urozmaicić tak ułożoną fryzurę, we włosy można wpiąć kwiat, który pasować będzie do sukienki. Z pewnością doda on uczesaniu ciekawego wyrazu.

Klasyczna elegancja

Tak jak w przypadku poprzedniej fryzury, robimy przedziałek na boku. Następnie ze strony, gdzie jest więcej włosów, zbieramy jedno duże pasmo i zakręcamy je lekko do tyłu i podpinamy wsuwką.

Z drugiej strony też bierzemy szerokie pasmo i zawijamy je do tyłu, na końcu podpinamy wsuwką. Kolejne grubsze pasmo włosów należy dobrać z przeciwnej strony i zawinąć je z tyłu na pierwsze pasmo. Całość spinamy razem przy użyciu wsuwki–szpilki. Dokładnie takie same czynności wykonujemy z drugiej strony. Pozostałe włosy dzielimy na dwa pasma i je również podpinamy z tyłu głowy, zakładając je na uprzednio upięte pasma.

Z tyłu powstanie piękna kompozycja, która przypominać będzie chałkę. Włosy, które wystawać będą z tyłu, zawijamy na dłoń. Utworzy się nam koczek, który podpinamy od dołu szpilkami. Całość stabilizujemy wsuwkami i utrwalamy lakierem, żeby utrwalić uczesanie. Taka fryzura będzie nie tylko wygodna, ale również efektowna. Wysmukli szyję i odkryje ramiona.

W klimacie boho

Dokładnie rozczesujemy całość przy użyciu grzebienia o drobnych ząbkach. Robimy przedziałek na środku. Wcześniej przygotowujemy cienką ozdobną opaskę, koniecznie wykonaną z miękkiej, elastycznej tkaniny. Ważne, aby pasowała do całej stylizacji. Opaskę zakładamy na głowę od góry na całość włosów i nasuwamy na linię włosów na czole. Następnie ugładzamy włosy, aby wszystkie niesforne kosmyki umieszczone były pod opaską.

Rozpoczynając od przodu, z dowolnej strony bierzemy cienkie pasemko, zawijamy je i wkładamy od góry za opaskę. To samo należy zrobić z kolejnymi pasmami. Włosy zawinięte wokół opaski powinny być luźno ułożone. Po umieszczeniu pozostałych fragmentów fryzury we właściwym miejscu, na przodzie widoczna będzie ozdobna opaska, natomiast z tyłu pozostaną swobodne kosmyki, którymi zajmiemy się później.

Przyszedł czas na zaopiekowanie się włosami zawiniętymi za opaskę, możemy je teraz spokojnie ułożyć, wygładzić i utrwalić lekko lakierem. Można je dodatkowo podpiąć wsuwkami-szpilkami.

Pozostałe włosy z tyłu głowy możemy zawinąć za opaskę lub stworzyć z nich małego koczka. Powinien on być dosyć luźno spięty, tak aby wypełniał lukę w całej fryzurze. Przypinamy go szpilkami lub oplatamy gumką w kolorze włosów. Tak przygotowane uczesanie spryskujemy lakierem od dołu i z góry, aby wytrzymało jak najdłużej. Taka fryzura będzie pięknie współgrać z długimi, zwiewnymi sukienkami.

Wszystkie uczesania z tego tutorialu wykonać można w 10 min, a efekt będzie powalający. Wystarczy zakupić kilka opakowań wsuwek i szpilek oraz ozdoby do włosów. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na przygotowania przed weselem. Fryzury, które zostały zaprezentowane, można wykorzystać również przy okazji urodzin czy innych uroczystości.

Przedstawiamy też kilka dodatkowych inspiracji prosto z Pinteresta:

Przeczytaj też: 3 makijaże, które wykonasz sama w domu, a które zrobią furorę na weselu

Zdjęcie główne: nataliakabliuk/ stock.adobe.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*