Upięcia z pomocą klamry – hit tego sezonu!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Klamra do włosów to ozdoba, która pozwala na wyczarowanie wielu modnych fryzur. Niegdyś stylowe upięcia z jej udziałem były bardzo na topie i można je było spotkać na wielkim ekranie, a także w codziennych stylizacjach. Teraz takie fryzury znowu są w modzie, a klamry mają ciekawe kształty i kolory. Zobacz, jak wykonać spektakularne upięcia z ich wykorzystaniem!

Klamra do włosów – must have tego sezonu

W ogóle nie dziwi nas rosnąca popularność upięć z wykorzystaniem klamry do włosów. Mogą być zupełnie klasyczne, a także szalone i finezyjne. Warto poznać kilka niezawodnych sposobów, które pozwolą Ci uzyskać ciekawy wygląd, przy różnej długości włosów, i to w ciągu paru chwil!

Zaszalej z lokami

Do tego upięcia wymagane będzie odpowiednie przygotowanie włosów. Jeśli nie jesteś posiadaczką kręconych pukli, zakręć je, najlepiej w mocne skręty. Aby nie zniszczyć włosów, możesz wykorzystać stare sposoby takie jak papiloty, które wystarczy nałożyć na wilgotne włosy. Po przygotowaniu włosów roztrzep je lekko palcami, a następnie gładko zaczesz przód. Możesz do wygładzenia użyć czystej szczoteczki do zębów i żelu lub wosku. Pozostałe włosy zbierz do tyłu, zawiń na palcu i nałóż od dołu ozdobną klamrę. Włosy wówczas ułożą się w finezyjny kucyk.

Stylowy koczek rodem z 2000

Jeśli zależy Ci na gładkiej, schludnej fryzurze, wybierz ponadczasowego koczka z nutą lat dwutysięcznych! Włosy ciasno spięte zawiń w mocny koczek i zapnij niewielką klamrą, najlepiej z ciekawymi ozdobami lub o interesującej formie.

Jednak to jeszcze nie koniec. Wypuść po bokach niewielkie pejsy i najlepiej lekko je zakręć, aby cała fryzura lepiej się prezentowała. Taki wybór sprawi, że będzie Ci wygodnie przez cały dzień, a przy okazji Twoja szyja pięknie się wydłuży. Inspiracją do jej stworzenia była trendsetterka Hailey Bieber.

Ciasne niskie upięcie z wypuszczonymi pejsami

Jeśli lubisz klasyczne fryzury, z pewnością do gustu przypadnie Ci bardzo modne niskie upięcie. Wówczas spinkę należy założyć od góry na mocno zebrane i zwinięte włosy. Taka kitka w połączeniu ze piękną spinką pozwoli Ci stworzyć ciekawy efekt. Warto jednak, aby włosy po spięciu zostały lekko poluzowane. Wówczas nabiorą delikatnego i miękkiego wyglądu.

Część włosów upięta na górze, reszta rozpuszczona

A może by tak postawić na coś bardzo delikatnego i kobiecego? Właśnie taka jest ta propozycja. Włosy muszą być jednak gładkie i lśniące. Pieczołowicie rozczesane włosy zbierz na bokach. Wydziel z nich grubsze pasma i zepnij z tyłu ozdobną klamrą. Resztę pozostaw rozpuszczoną, a do tego wydziel kilka pejsów z przodu, tak aby fryzura wydawała się luźna i spięta od niechcenia.

Każde z tych upięć świetnie sprawdzi się na co dzień, a także na wielkie wyjścia. Jeśli stawiasz na nieoficjalne stylizacje, lepiej pasować będą mniej ozdobne spinki, natomiast na wielkie wyjścia postaw na ciekawe formy i ozdobne rozwiązania, które mogą posłużyć jako forma biżuterii.

Zdj. główne: Lukasz Grudzien/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*