Jak samodzielnie ochłodzić blond?

Jak samodzielnie ochłodzić blond?
DIY
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Włosy blond są z pewnością piękne, robią niesamowite wrażenie i zawsze zwracają uwagę. Jest jednak jeden warunek – muszą być zadbane. Jasne włosy, zwłaszcza te farbowane, mają to do siebie, że żółkną. Aby uniknąć częstych wizyt u fryzjera, które są dosyć kosztowne, warto dowiedzieć się, jak samodzielnie ochłodzić blond i znacząco poprawić jego wygląd. Oto sprawdzone sposoby, które dają naprawdę zadowalające efekty!

Piękny, chłodny blond – jak uzyskać taki kolor w domu?

Wywabienie żółtego odcienia z blondu może być naprawdę męczące. To, w jakim tempie po farbowaniu pojawi się on na głowie, zależne jest od wielu czynników. Duże znaczenie ma twardość wody, jakich kosmetyków używasz oraz wyjściowy odcień włosów. Aby uzyskać piękny blond nawet po miesiącu od wizyty u fryzjera, warto zakupić specjalne kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych. Pozwolą one na utrzymanie ślicznego, jasnego blondu w chłodnym odcieniu.

Świetnie sprawdza się także okresowe mycie w mocniejszym szamponie o fioletowym odcieniu i stosowanie barwiącej odżywki, która sprawia, że blond odzyskuje chłodny odcień. Warto zachować jednak umiar i nie używać ich zbyt często, w zupełności wystarczy raz w tygodniu. Należy mieć na uwadze, że włosy rozjaśnione z reguły są mocno przesuszone, a szampony z fioletowym zabarwieniem dodatkowo potęgują ten efekt. Najlepiej zatem stosować je naprzemiennie z mocno nawilżającymi maskami i innymi produktami. 

Z reguły to wystarczy, zwłaszcza jeśli pojawiasz się u fryzjera raz na 1–2 miesiące. Pamiętaj także, że odrost z naturalnych, ciemniejszych włosów, wygląda obecnie bardzo dobrze, a wiele osób specjalnie farbuje włosy w określony sposób, aby cały czas gościł on na ich głowie.

Chłodny blond – skuteczne zabiegi w domu

Jeśli rzadko bywasz u fryzjera, doskonale sprawdzi się skorzystanie z płukanek, które nakłada się na włosy na zdecydowanie dłużej, dzięki temu efekt jest bardziej intensywny. Jednak jeśli masz bardzo jasne pukle, warto pamiętać o tym, że zbyt długie wystawianie ich na działanie niebieskiej płukanki może sprawić, że zabarwią się właśnie na ten kolor. Z pewnością taki efekt nie będzie dla Ciebie zadowalający. 

W specjalistycznych sklepach fryzjerskich znajdziesz także bardzo polecany, a także ceniony produkt, jakim jest toner. W zależności od tego, jaki odcień wybierzesz oraz na jak długo go nałożysz, możesz uzyskać naprawdę wspaniały efekt. Tonery świetnie sprawdzają się do domowego użytku, ale korzystają z nich także doświadczeni fryzjerzy. Ogromną wartością tonerów jest fakt, że włosy nie niszczą się podczas zabiegu. Jest to z reguły lekka formuła, zdecydowanie bardziej przyjazna dla włosów niż farba. 

Zatem jeśli chcesz ochłodzić swój blond i pozbyć się żółtego odcienia, to rozwiązanie będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Gwarantujemy, że pokochasz ten produkt. Jedna tubka dobrej jakości tonera to koszt około 130–150 zł. Co najlepsze, starcza ona na wiele użyć, oczywiście w zależności od długości włosów. Pojemność, którą otrzymasz za tę cenę, równa jest standardowej odżywce do włosów. Warto nadmienić, że zawsze przed nałożeniem należy zabezpieczyć ubranie oraz ręce przed zafarbowaniem.

Zdj. główne: Tamara Bellis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*