Choc-choc skin to nowa technika pielęgnacji skóry, którą zawdzięczamy koreańskim koleżankom

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz dowiedzieć się, jak nawilżyć swoją skórę w szybki sposób? Najnowsza technika pielęgnacyjna choc-choc skin pozwoli Ci cieszyć się soczystą i jędrną skórą pełną blasku. Na czym polega ta technika?

Choc-choc skin to koreańskie określenie na skórę idealną, czyli zdrową, miękką, promienną i świeżą. Pielęgnacja choc-choc jest niezwykle ważna w miesiącach zimowych, kiedy połączenie surowych temperatur zewnętrznych i centralnego ogrzewania może powodować suchość i podrażnienia skóry. Technika choc-choc skin wymaga tylko siedmiu prostych kroków.

Zacznij o peelingu

Aby móc cieszyć się maksymalnym efektem dobrej pielęgnacji i zwiększyć poziom wchłaniania produktów kosmetycznych, najpierw należy wykonać delikatny peeling skóry. Złuszczenie wszystkich martwych komórek i białek nagromadzonych na powierzchni skóry i w wyściółkach porów jest niezwykle ważnym nawykiem, który powinno się wykonywać co najmniej raz w tygodniu. Warto zadbać o odpowiednio dobrany produkt, który będzie jedynie łagodnie oczyszczał skórę. Gruboziarniste peelingi stosowane zbyt często i nieumiejętnie mogą powodować podrażnienia. Mikro peeling choc-choc możesz stosować do trzech razy w tygodniu, a Twoja cera będzie pełna blasku. 

Pierwsze oczyszczenie

Pierwsze oczyszczanie polega na usunięciu makijażu i kremu. Skóra powinna być oczyszczona całkowicie, czyli otoczona jedynie swoją naturalną barierą. Unikaj więc nawilżanych chusteczek i wody micelarnej. Środek myjący może być zbyt silny i usunąć wszystkie ważne dla skóry białka, które powinny na niej pozostać. Zamiast tego wybierz środek czyszczący na bazie oleju DHC, który wymaga wmasowania w celu usunięcia zanieczyszczeń.

Drugie oczyszczanie

Technika pielęgnacyjna choc-choc wymaga podwójnego oczyszczania, w którym to drugi krok odpowiada za głębokie oczyszczenie skóry, jednocześnie usuwając wszelkie pozostałości oleju z pierwszego środka myjącego. Jeśli szukasz idealnego środka myjącego, wypróbuj AHC Aqualuronic Facial Cleanser, który ma konsystencję kremowej pianki. Produkt ten doskonale nawilża, jednocześnie pozostawiając cerę idealnie czystą.

Tonizacja nawilżająca

Według techniki Choc-choc toników nie używa się w celu zmniejszenia porów lub ostatecznego oczyszczenia skóry. Tak naprawdę tonik jest pierwszym krokiem, który ma nawilżyć cerę i wyrównać pH skóry zaraz po jej oczyszczeniu. Nowoczesne toniki składają się ze specjalnie opracowanych receptur, które wtłaczają w skórę cząsteczki nawilżające i tworzą ścieżki wodne z aktywnymi substancjami równoważącymi. Dzięki temu produkt ten przygotowuje skórę do wchłonięcia całej dobroci z kolejnych produktów pielęgnacyjnych choc-choc.

Czas na serum 

To jeden z najważniejszych kroków w technice choc-choc. Serum odpowiada za kompleksowe  rozwiązanie Twoich problemów skórnych, dlatego powinno być ono odpowiednio dobrane. 

Krem nawadniający

Odpowiednie nawilżenie od wewnątrz jest kluczem do utrzymania pięknego wyglądu skóry. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się nieskazitelną skórą bez makijażu, a Twoja skóra będzie dosłownie lśnić! By osiągnąć ten stan, wybierz produkty bogate w wodę, które zawierają przeciwutleniacze i kompleksy przeciwzapalne, a jednocześnie głęboko nawilżają.

Nawilżenie na zakończenie

Ostatni krok polega na uszczelnieniu całej pielęgnacji specjalnymi olejkami. Wybierz krem ​​nawilżający z olejkami, który nie zatyka porów i jeszcze lepiej nawilży Twoją skórę.

Przeczytaj też: 8 błędów, które większość z nas popełnia pod prysznicem

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*