8 trików, dzięki którym ukryjesz odrost na włosach

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Farbowanie włosów to cudowny sposób, aby odświeżyć i odmłodzić fryzurę. Wymaga jednak regularności, w przeciwnym wypadku na naszej głowie ukaże się nieestetyczny odrost. W jaki sposób go maskować? W naszym artykule przedstawimy kilka sposobów. 

1. Dbaj o czystość włosów

Odrost jest zdecydowanie mniej widoczny, jeżeli włosy są świeżo umyte i zadbane. Dzieje się tak dlatego, ponieważ naturalny łój wydzielany przez skórę głowy podkreśla różnicę w kolorach. W wyniku tego włosy wyglądają na bardzo zaniedbane, a całokształt prezentuje się znacznie mniej estetycznie. Jeżeli na Twoich włosach pojawił się odrost, szczególnie zadbaj o ich częste mycie i pielęgnację.

2. Dopasuj fryzurę

Jeżeli Twój odrost jest już długi, to za pomocą fryzury możesz go optycznie ukryć.

Odrosty są mniej widoczne na falowanych i kręconych włosach niż na tych idealnie gładkich. Sięgnij więc po lokówkę! Kręcenie najlepiej zacząć w miejscu granicy między odrostem a farbowanymi włosami. Sprawi to, że granica przestanie się rzucać w oczy. Kolejnym sposobem jest wiązanie włosów. Upnij je w kucyk lub kok w taki sposób, by gumka do włosów zakryła problematyczną granicę. 

3. A co zrobić z krótszymi odrostami?

Krótsze odrosty stają się mniej widoczne, gdy włosy są wyraźnie odbite od nasady. Ponadto warto zadbać o to, aby fryzura była luźna lub po prostu nie spinać włosów. Dobrym pomysłem będzie też rezygnacja z równego i gładkiego przedziałka. 

4. Postaw na spray do odrostów

Używanie tego typu produktów nie należy do najłatwiejszych, ponieważ łatwo pobrudzić sobie twarz i ubranie. Warto jednak poświęcić temu trochę czasu, ponieważ to idealny sposób na zamaskowanie kłopotliwych odrostów. Co prawda, działa on jedynie do kolejnego umycia, ale efekt jest niesamowity.

5. Z pomocą przychodzi kredka do brwi!

Która z nas nie ma w kosmetyczce kredki do brwi? Jeżeli jest ona w kolorze Twoich włosów, z powodzeniem możesz jej użyć do zamaskowania odrostu. Jej kremowa konsystencja idealnie przyczepi się do pasem, nie obciąży ich i nie sprawi, że będą wyglądały nieświeżo. Odważysz się spróbować?

6. Rozejrzyj się za opaską i okularami przeciwsłonecznymi!

Opaska to bardzo modny i stylowy dodatek. Nie dość, że ożywia naszą fryzurę i dopełnia stylizację, to jest idealna do zatuszowania problematycznych odrostów. Założenie jej sprawi, że granica między naturalnymi i farbowanymi włosami przestanie rzucać się w oczy, a dodatek przykuje uwagę. W podobny sposób będą działały okulary przeciwsłoneczne założone na głowę. Spróbuj, a być może sposób ten okaże się strzałem w dziesiątkę. 

7. Może warto odwrócić uwagę od odrostów?

Jeżeli wyżej podane metody się nie sprawdzą, zawsze możesz spróbować sprawić, że ludzie nie będą zwracali uwagi na ten nieestetyczny element fryzury. Najprościej 

zrobić to makijażem lub strojem. Mocny makijaż z akcentem na usta z powodzeniem odwróci uwagę od odrostów. Tak samo będzie z ekstrawagancką stylizacją z dodatkiem nietuzinkowych akcesoriów!

8. Wybierz się do fryzjera

Nie da się ukryć, że wszystkie przedstawione sposoby działają doraźnie. Sposobem na długotrwałe ukrycie odrostów jest wizyta w salonie fryzjerskim, gdzie profesjonalista dopasuje odpowiednią koloryzację niezależnie od tego, czy chcesz wrócić do naturalnego odcienia włosów, czy też odnowić poprzedni.

Zdj. główne: Kasia Serbin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*