Czego używa się do wykonania tatuażu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tatuaż to obecnie jedna z najpopularniejszych metod modyfikacji ciała. Wiele osób decyduje się na taką ozdobę na skórze. Niewiele jednak wie, jak dokładnie wygląda proces tatuowania oraz czego używa się do wykonania tatuażu. Podpowiadamy więc, z jakich sprzętów i akcesoriów korzystają na co dzień profesjonalni tatuatorzy.

Igły do tatuowania

Proces wykonywania tatuażu polega na wprowadzeniu tuszu pod skórę za pomocą igły. Igły są więc jednym z najważniejszych akcesoriów potrzebnych do wykonania tatuażu. Należy jednak pamiętać, że igły mogą być bardzo różne. Jak można je podzielić?

Najprostszym podziałem jest podział na igły do wypełniania tatuażu, igły do cieniowania oraz igły do konturowania

Nieco dokładniejszy jest podział na konkretne sposoby lutowania i kształt igieł. Dla tatuatorów jest to bardzo ważne, ponieważ od tego zależy, w jaki sposób igły będą wprowadzać tusz pod skórę. Jakie igły warto więc znać? Do wykonania konturu najpopularniejsze są igły RL lub RLS, natomiast do najbardziej precyzyjnych prac znacznie lepszym wyborem będą igły TL. Do cieniowania polecane są zaś igły RS, RF i F, a także M1 lub M2. Do wypełniania postaw natomiast na igły RL, RLS, lub  M1. 

Ważne jest także, aby wiedzieć, że oprócz sposobu zlutowania i kształtu, igły różnią się od siebie także długością i grubością, które oznacza się cyframi. Jeśli więc pragniesz rozwijać swoje umiejętności tatuatorskie, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi rodzajami igieł. 

Maszynka do tatuowania

Do wykonania tatuażu potrzebna jest również maszynka. To właśnie ona wprowadza tusz pod skórę w sposób precyzyjny i szybki. Warto mieć na uwadze, że także w przypadku maszynek możemy spotkać się z różnymi ich rodzajami. Jakie maszynki do tatuowania są wykorzystywane najczęściej?

Jednym z podstawowych rodzajów maszynek, który polecany jest także początkującym tatuatorom, jest tak zwana maszynka cewkowa. Jest ona bardzo prosta w obsłudze oraz może pochwalić się długą żywotnością. Jej wadą może być dla wielu hałas, który produkuje i spory ciężar. Inną popularną propozycją są maszynki rotacyjne. Są bardzo lekkie i ciche, jednak w porównaniu do innych maszynek — dość drogie. Stosunkowo nową propozycją na rynku są natomiast maszynki bezprzewodowe, czyli tak zwane peny. Są one niezwykle precyzyjne, a przy okazji bardzo poręczne. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z pena wymaga wypracowanej ręki, dlatego też nie poleca się ich początkującym adeptom sztuki tatuowania. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pavel Danilyuk

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*