Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Popularnym sposobem usuwania niechcianego owłosienia staje się laseroterapia. Depilacja laserowa to metoda coraz bardziej dostępna, nawet w mniejszych miejscowościach. Obecnie stosowane lasery wykorzystują mechanizmy fototermolizy wybiórczej. Oznacza to, że skondensowana wiązka światła laserowego jest pochłaniana przez barwnik zawarty we włosie i trwale go niszczy. Jest więc to jedyny sposób depilacji zapewniający trwały efekt.
Współcześnie do depilacji laserowej najczęściej używa się laserów diodowych, aleksandrytowych oraz lasery neodymowo-yagowe. Różnią się one przede wszystkim długościami fal, co wpływa na efekt końcowy zabiegu oraz na odczucia w trakcie trwania depilacji. Parametry zabiegowe powinny być ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta i zależeć będą od różnych czynników. Ustawienia te powinny być dobierane każdorazowo przed zabiegiem ze względu na zmieniające się warunki, np. odcień skóry (opalenizna lub jej brak).
Przed każdym zabiegiem epilacji powinien zostać przeprowadzony szczegółowy wywiad, który pozwoli zebrać potrzebne informacje na temat stanu zdrowia klienta, pomoże ustalić potrzebne parametry oraz wykluczyć wystąpienie przeciwwskazań.
Zazwyczaj zaleca się zgolenie „na gładko” włosków w dniu zabiegu, ale przy pierwszej wizycie warto zostawić obszar, który pozwoli ocenić barwę i grubość włosa. Zasada działania laserów powoduje, że idealnymi warunkami pracy jest jasna cera, brak opalenizny i ciemne, mocne włosy, dzięki czemu szybciej możemy osiągnąć zadowalające efekty.
Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy w odstępach 4-8 tygodniowych w serii zazwyczaj 5-8 zabiegów. Z racji tego, że nasz organizm jest w stanie wytworzyć pojedyncze, nowe cebulki włosowe, zaleca się wykonanie pojedynczego zabiegu przypominającego, w zależności od potrzeby, raz na 1 – 2 lata.
Po zabiegu skóra może być delikatnie obrzęknięta, podrażniona i zaczerwieniona. Ten stan mija po kilku dniach. Po wygojeniu skóra staje się gładka, bez widocznych czarnych „kropeczek” i co najważniejsze, znika problem, tak uciążliwy, jak wrastające włoski, co nie dość, że jest nieestetyczne, to przede wszystkim bywa bolesne.
Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji laserowej na pewno będzie ciąża oraz karmienie piersią, nowotwory złośliwe, bielactwo nabyte, świeża opalenizna. Z zabiegu należy zrezygnować w trakcie trwania kuracji retinoidami, antybiotykoterapii, po zabiegach z użyciem peelingów chemicznych w obrębie zabiegowej okolicy.
Należy również zachować szczególną ostrożność podczas zażywania niektórych witamin i ziół (działanie fotouczulające). Ważnym faktem jest działanie światłouwrażliwiające laserów, dlatego też zabiegi depilacji laserowej traktujemy raczej sezonowo, z wykluczeniem okresu letniego.
Przed zabiegiem należy odpowiednio wcześnie przestać zażywać fotouczulające preparaty i zioła. Na 4 tygodnie przed zabiegiem trzeba zrezygnować z wykonywania zabiegów z użyciem substancji światłouczulających, np. z kwasów oraz zabiegów drażniących, takich jak mikrodermabrazja.
Również około miesiąc przed umówioną wizytą na depilację laserową musimy zaprzestać wykonywać depilację włosków (woskiem, pastą cukrową czy depilatorem). Unikamy opalania partii poddawanej zabiegowi oraz stosujemy kremy z filtrem SPF. Na zabieg warto przyjść z „czystą” skórą, bez nałożonego balsamu czy antyperspirantu.
Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem depilacji laserowej i mieszkasz w Katowicach bądź w pobliżu to miejscem, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, jest Studio Eos. Studio Eos to kompleksowy salon, w którym możesz zadbać o siebie na wielu płaszczyznach. W swojej ofercie posiada zabiegi z obszaru kosmetyki, medycyny estetycznej, fryzjerstwa czy podologii.
Studio Eos w Katowicach oferuje między innymi zabieg trwałego usuwania owłosienia. Warto skorzystać z ich oferty i umówić się na konsultację, aby dowiedzieć się więcej. Wykwalifikowany personel z przyjemnością opowie o zabiegu, odpowie na nurtujące pytania oraz rozwieje wszelkie wątpliwości.
Zdjęcie: materiał Klienta.