Gdzie można kupować perfumy taniej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Perfumy – to coś, co uwielbiamy. Każda z nas lubi pięknie pachnieć. Cudowne zapachy perfum dostępnych w perfumeriach sprawiają, że ciężko się za nami nie odwrócić na ulicy. Jest jednak jeden haczyk – najlepsze perfumy zazwyczaj są bardzo drogie i nie każda z nas może pozwolić sobie na ich zakup. Sprawdź, jak zaoszczędzić na zakupie perfum.

Kupuj oryginalne produkty

Ta porada jest nieoczywista. Oryginalne perfumy kosztują zazwyczaj kilkaset złotych za flakonik. Czy warto wydawać tyle pieniędzy, skoro na rynku dostępne są podróbki? Jak najbardziej! 

Kupowanie podróbek przede wszystkim jest nieetyczne. Poza tym, te podrobione perfumy zawsze mają zapach inny niż ich oryginały. Najważniejsze jednak jest, że te tanie odpowiedniki często są robione na bazie alkoholu, który jest główną nutą zapachową. Inne nuty przy nim giną, a całość zapachu utrzymuje się na skórze tylko przez chwilę. Lepiej więc wydać jednorazowo więcej pieniędzy i kupić oryginalny zapach, którego niewielka ilość wystarczy na cały dzień. Na dłuższą metę jest to dużo bardziej opłacalne. 

Czekaj na promocje

W perfumeriach też są promocje! Czasem na zakupie ulubionych perfum można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Warto przeglądać strony internetowe perfumerii i na bieżąco obserwować, czy ceny nie spadają. Niekiedy promocje obowiązują zakupy kilku sztuk perfum – możesz wtedy zapytać wśród znajomych, czy ktoś nie chce dołączyć się do zakupu. Najlepiej zapisz się do newslettera stron internetowych, na których obserwujesz perfumy. Wtedy będziesz miała pewność, że żadna okazja cię nie ominie.

Rozejrzyj się po sieciówkach

Zdarza się, że popularne sieciówki mają w swojej ofercie świetne perfumy. Niektóre z nich mogą przypaść Ci do gustu bardziej niż te drogie i oryginalne propozycje. Doskonałym przykładem będzie tutaj znana sieć sklepów Zara. Tam znajdziesz perfumy przypominające zapachem ich drogie odpowiedniki. Wszystkie kosztują mniej niż sto złotych. Perfumy z Zary mają tysiące miłośniczek. Kobiety często wracają po swoje ulubione i testują nowości. Jeżeli nie miałaś nigdy perfum z Zary – koniecznie je sprawdź!

Perfumy z drogerii

W drogeriach można znaleźć perfumy bardzo drogie i bardzo tanie. Czasem warto zerknąć na tę niższą półkę cenową. Nie zawsze tańsze oznacza gorsze. Niekiedy może okazać się, że te tanie propozycje mają piękne nuty zapachowe. Ryzykiem jest trwałość tych perfum, jednak za niewielką cenę można pokusić się o przetestowanie danego zapachu i sprawdzenie na własnej skórze tego, czy dobrze się utrzymuje. Zawsze również możesz sprawdzić opinie na temat danego produktu w Internecie.

Pamiętaj, że aby zakup perfum był opłacalny, to należy odpowiednio się z nimi obchodzić. Oznacza to, że należy aplikować je na odpowiednie partie ciała. Dbaj o nawilżenie skóry – na nawilżonej skórze zapach utrzymuje się dużo dłużej!

Zdj. główne: lucas mendes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*