Jak dbać o farbowane włosy? 7 zasad, których warto przestrzegać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Koloryzacja włosów sprawia, że wyglądamy atrakcyjnie i kobieco, ale farbowane pasma wymagają szczególnej pielęgnacji. Jak dbać o kosmyki poddane koloryzacji, aby były w dobrej kondycji?

Szampon i odżywka do włosów farbowanych

Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się pięknym kolorem, pamiętajmy, aby stosować kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone do włosów farbowanych. Szampon i odżywka z formułą chroniącą kolor zapobiegną szybkiemu wypłukiwaniu farby, a my rzadziej będziemy musiały odwiedzać fryzjera. Warto też raz w tygodniu stosować specjalną maskę do włosów, która przedłuży trwałość koloru.

Mycie głowy letnią głową

Kolejna ważna kwestia to temperatura wody, którą myjemy głowę. Dużym błędem, który popełnia część kobiet farbujących włosy, jest mycie pasm zbyt ciepłą wodą. Pamiętajmy, że im gorętsza woda, tym szybciej płowieje kolor!

Rzadsze farbowanie włosów 

Zbyt częste farbowanie pasm osłabia ich kondycję i sprawia, że włosy stają się matowe. Starajmy się farbować odrosty nie częściej niż raz w miesiącu (najlepiej co 6–8 tygodni). Nigdy nie przeprowadzajmy tego typu zabiegów samodzielnie w domu, gdyż może skończyć się to prawdziwą katastrofą dla naszych kosmyków.

Regularne podcinanie końcówek

Przycinając końcówki co 2–3 miesiące, sprawimy, że włosy będą zdrowsze, a kolor dłużej będzie się trzymał. Regularne podcinanie pasm sprawia też, że włosy lepiej się układają i ładniej prezentują. Nawet jeśli zapuszczamy kosmyki, nie rezygnujmy z ich delikatnego skracania.

Nawilżanie włosów

Ważnym punktem w pielęgnacji farbowanych włosów jest również dbanie o optymalny poziom ich nawilżenia. Warto zainwestować w dobre serum wzbogacone olejkiem łopianowym, które fantastycznie odżywi pasma bez ich obciążania. 

Ochrona przed wysoką temperaturą

W trosce o zdrowie naszych pasm unikajmy stylizacji na gorąco, która powoduje ich szorstkość, przesuszenie, pozbawia kosmyki cennych protein. Jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez używania suszarki czy prostownicy, zawsze stosujmy spray termoochronny. Pamiętajmy też, aby suszyć włosy chłodnym strumieniem powietrza i nie rozgrzewać prostownicy do temperatury wyższej niż 160 stopni Celsjusza.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Ostatnia wskazówka dla kobiet, którym zależy na pięknych pasmach, to dbanie o ochronę przed słońcem. Promieniowanie UV wysusza włosy i powoduje płowienie koloru. Warto więc zakładać w upalne dni na głowę kapelusz i stosować kosmetyki do włosów z filtrami UV.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom bez problemu zadbacie o swoje farbowane pasma.

Zdjęcie główne: Adam WingerHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*