Jak wykonać make up no make up krok po kroku?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie coraz piękniejszych i bardziej różnorodnych makijaży dużą popularność zaczynają zdobywać naturalne rozwiązania. Stworzenie makijażu, którego nikt nie będzie widział, stanowi odpowiednie rozwiązanie.

Dlaczego warto wykonać make-up no make-up?

Najlepszym typem makijażu jest taki, którego w ogóle nie widać. Dla dużej części kobiet jest to zasada, której realizacji podejmują się każdego dnia. Nie dość, że makijaż ten można szybko i łatwo wykonać, pomoże przy zachowaniu jak najlepszego samopoczucia, idealnie podkreślając naszą naturalną urodę. Popularność tej formy makijażu płynie również z góry, czyli od gwiazd światowego formatu, które coraz częściej stosują właśnie taki makijaż. Wybranie make-up no make-up jest idealnym rozwiązaniem na każdą okazję. Jak zatem można wykonać taki makijaż?

Podstawowe zasady make-up no make-up

Stosowanie szybkiego i delikatnego makijażu wymaga zastosowania się do odpowiednich zasad, które dotyczą m.in. tego, jak należy dbać o skórę. Taki makijaż ma na celu podkreślenie naturalnego piękna i dlatego konieczne jest przede wszystkim zadbanie o to, aby piękno to już na starcie było jak najlepiej podkreślane. W im lepszym stanie będzie nasza skóra, tym mniej makijażu potrzebujemy, aby uzyskać odpowiedni efekt. 

Co zatem należy zrobić w pierwszej kolejności? Przede wszystkim skóra powinna być dokładnie oczyszczona i intensywnie nawilżona, aby lepiej przyjąć kolorowe kosmetyki, ale przede wszystkim, aby lepiej i zdrowiej wyglądać. Do takiego nawilżenia idealnie nadadzą się lekkie kremy z kwasem hialuronowym, a także serum regenerujące. Gładka, miękka i dobrze nawilżona skóra świetnie przyjmie kosmetyki. W dalszych krokach musimy odpowiednio dopasować odcienie kosmetyków do naszej karnacji, tak aby miało się wrażenie, że nie ma nałożonego żadnego kosmetyku.

Jak wykonać make-up no make-up?

Zrobienie udanego makijażu no make-up będzie wymagać użycia odpowiednich kosmetyków, które znaczącą umożliwią osiągnięcie efektu wypoczętej twarzy. Należy pamiętać, że odpowiednio powinniśmy potraktować poszczególne części naszej twarzy. Jak zatem należy to zrobić?

  • Brwi i rzęsy – efekt końcowy makijażu najlepiej widać dzięki starannie zaznaczonym brwiom. W ich przypadku nie musimy się ograniczać, gdyż to one najlepiej podkreślają zmianę wyglądu twarzy. Kluczowe jest jednak to, aby podkreślenie brwi wyglądało naturalnie, wyraziście, ale jednocześnie nie można przesadzić. Z kolei nasze rzęsy możemy pozostawić w stanie naturalnym. Jeśli jednak czujemy się z nimi źle, możemy je delikatnie podkreślić, zachowując umiar i unikać nakładania wielu warstw tuszu.
  • Konturowanie – makijaż make-up no make-up ma to do siebie, że przy nim można pominąć etap konturowania. Jeśli jednak się na niego zdecydujemy, możemy użyć odrobiny bronzera, dzięki czemu podkreślimy kontur naszej twarzy. Ważne jest, aby dobrze rozetrzeć kosmetyk, dzięki czemu konturowanie będzie niewidoczne dla oka. Odrobina różu na policzkach to jest wszystko, czego będzie nam potrzeba, aby odświeżyć wygląd cery. Róż powinien być w naturalnym kolorze. Jeśli mamy rozświetlacz bez efektu tafli, śmiało możemy rozświetlić wybrane miejsca na naszej twarzy.
  • Usta – w omawianym makijażu podkreśleniu podlega naturalny koloryt, a zatem odkładamy na bok intensywne odcienie pomadek. Zamiast tego najlepiej wybrać neutralny róż lub beż, aby usta wyglądały na niepomalowane. Zamiast pomadki można użyć błyszczyka lub balsamu do ust, dzięki czemu możliwe będzie nawilżenie ust i nadanie im blasku. Warto sięgnąć m.in. po matowe pomadki w naturalnych odcieniach. Znaleźć można je m.in. w płynie.

    Przeczytaj też: 3 trendy makijażowe, o których lepiej zapomnieć, ponieważ kojarzą się z kiepskim gustem

    Zdjęcie główne: Peter White/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*