3 trendy makijażowe, o których lepiej zapomnieć, ponieważ kojarzą się z kiepskim gustem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

I choć mnóstwo kobiet kocha najgorętsze trendy, wielu z nich trudno jest czasami sobie wyobrazić, że ten, który w danym sezonie pokochały najbardziej, za jakiś czas straci datę świeżości. Co możemy zaliczyć do grupy przeterminowanych trendów? Przedstawiamy trzy z dziedziny makijażu.

I mimo że każdy wymieniony tutaj przez nas trend już dawno powinien odejść w zapomnienie, na Instagramie i ulicach wciąż możemy je spotkać. Czy to kwestia silnego przywiązania, a może po prostu nie zauważenia „świeższych historii”? Trudno stwierdzić. Pewnym jest jednak fakt, że korzystając z tych wizażowych rozwiązań odbierasz sobie klasę i styl. Warto? Zdecydowanie nie.

MOCNO WYRYSOWANE BRWI

Jakby od linijki, jakby wypełnione pisakiem (choć w rzeczywistości pomadą)… tak, tak, każda z nas prawdopodobnie przynajmniej raz zaprezentowała się tak światu. Ale nietrudno się temu dziwić, ponieważ w social mediach niełatwo było swego czasu znaleźć inaczej wystylizowane brwi. Na szczęście modę tę mamy już za sobą. Geometryczna sztuczność ustąpiła miejsca naturalności. Dziś więc piękno swoich łuków podkreślamy wyłącznie delikatną kredką czy żelem.

KONTUROWANIE A’LA KIM I MATOWA BUZIA Z TONĄ PODKŁADU I PUDRU

I mimo że trudno w to dziś uwierzyć, były momenty, kiedy Kim Kardashian wyznaczała trendy… a przynajmniej te makijażowe. To właśnie ta najpopularniejsza amerykańska celebrytka nauczyła nas, co to znaczy konturowanie. Dużo podkładu (najlepiej w różnych odcieniach), korektora (tu też się przyda kilka wersji), bronzera, rozświetlacza… a żeby dziś wyglądać z klasą wystarczy trochę bronzującego pudru i rozświetlacza w kamieniu. Pamiętaj też, że całkiem matowa twarz również nie prezentuje się dobrze. Delikatnie rozświetlona cera stanowi pożądany efekt.

SZTUCZNE RZĘSY

Jeszcze do niedawana kalendarze stylistek rzęs pękały w szwach. Dziś klientek ustawia się coraz mniej. A wszystko dlatego, że nieprawdziwe kępki nigdy nie będą tak piękne, jak nasze naturalne rzęsy. I na szczęście coraz więcej dziewczyn zaczyna zdawać sobie z tego sprawę.

Przeczytaj też: Jamsu – poznajcie koreański trik na trwały makijaż

Zdjęcie główne: Park Street/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*