Jakie prezenty dla szefa są najlepiej widziane?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Obdarowanie szefa to zawsze bardzo trudne wyzwanie. Osoby, które stoją przed tym zadaniem zadają sobie jedno, najważniejsze pytanie – co wypada podarować? Aby nie popełnić faux paux przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim kilka uniwersalnych propozycji na podarunek dla przełożonego. Sprawdzą się one w różnych sytuacjach, bez względu na to, w jakich stosunkach zawodowych pozostajecie.

Prezent dla szefa – z jakiej okazji?

Zacznijmy od tego, kiedy w ogóle wypada obdarować szefa prezentem. Wiele osób ma z tym problem i czasem miesza okazje prywatne z zawodowymi. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakich relacjach pozostajesz z przełożonym. Jeżeli są to stosunki przyjacielskie, znacie się prywatnie i spotykacie nie tylko w biurze, ale też poza nim, warto uwzględnić w kalendarzu obchodzonych świąt także jego urodziny czy imieniny.

Jeżeli jednak relacje są wyłącznie zawodowe, w dodatku utrzymywane na dystans, nie należy specjalnie się spoufalać. O ile firma nie prowadzi polityki kupowania i wręczania prezentów wszystkim zatrudnionym np. z okazji świat czy urodzin, o tyle „nie wyrywaj się przed szereg”. Oczywiście możesz zaproponować zbiórkę na wspólny prezent dla szefa, ale samodzielnie kupowanie drogiego zegarka nie będzie w najlepszym guście. Może spowodować nieprzychylne komentarze, a nawet zostać potraktowane jako forma przekupstwa.

Najbezpieczniej jest wręczać upominki bezpieczne i uniwersalne. Dowiedz się więcej o tym, jakie prezenty dla szefa są najlepiej widziane. To propozycje doskonałe na świętowanie awansu, nowego kontraktu, jubileuszu istnienia firmy, wyróżniania dla prezesa czy jego przejścia na emeryturę.

Co kupić szefowi?

Na etapie wyboru prezentów jest wiele dylematów – co kupić szefowi? Czym go obdarować, aby nie popełnić faux paux? Jak wybrać prezent świąteczny dla szefa, żeby nie było za tanie, ani zbyt drogie, żeby nie zobowiązywało do odwdzięczenia się i, co gorsza, żeby nie świadczyło o próbie nachalnego przypodobania się.

Postaw na klasykę i ponadczasowość. Ogranicz budżet do 100-200 złotych, chyba że składacie się większą grupą, to ta kwota może wzrosnąć. Przykładowe eleganckie pomysły na święta i inne okazje to:

  • spinki do mankietów – klasyczne lub nieoczywiste o charakterze biznesowym. Mogą przedstawiać małe telefony komórkowe, symbol waluty euro, zegarki, a nawet cygara. bardzo ciekawe są spinki z zabawnymi napisami: „I’m never wrong. I’m boss”,
  • skórzana teczka – to idealny pomysł na prezent składkowy. Elegancka skórzana galanteria to nieodłączny element każdego biznesowego stroju. Torba, teczka czy neseser sprawdzą się doskonale w roli upominku dla szefa,
  • spinki do krawata – symbol elegancji i dobrego smaku. Warto postawić na spinki np. z masą perłową lub kamieniem szlachetnym,
  • skórzany portfel – podobnie jak teczka jest elementem biznesowego stroju i powinien podkreślać pozycje właściciela. Skórzany elegancki prezent dla mężczyzny zawsze dobrze koresponduje z garniturem.

Prezent dla faceta, który ma wszystko? Jeśli Twój szef właśnie taki jest, zadbaj o personalizację swojego upominku. Niech ten wyróżnia się spośród innych i oferuje mu radość oraz miłe wspomnienia.

Zdj. główne: materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*