Makijaż inspirowany „Euforią” – jakich kosmetyków potrzebujesz?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

„Euforia” to jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych seriali w ostatnim czasie. Między innymi dlatego stał się inspiracją dla wielu imprez tematycznych oraz influencerów. Marzysz o wykonaniu makijażu zaczerpniętego z „Euforii”? W tym artykule dowiesz się, jakich kosmetyków będziesz potrzebowała. 

Dużo brokatu!

Aktorzy serialu „Euforia”, a raczej ich wizażyści, nie stronili od połysku! Dlatego, jeżeli chcesz wykonać makijaż w podobnym stylu, powinnaś zaopatrzyć się w różnego rodzaju brokatowe cienie lub pyłki. Wybór na rynku kosmetycznym jest bardzo duży – od metalicznych cieni, które nadają delikatny połysk, do brokatów przyciągających uwagę. Warto przy tym wspomnieć, że wszelkie brokaty muszą mieć się do czego przyczepić. Z tego powodu może zainteresuje Cię klej do brokatu. Cienie idealnie się do niego przykleją, a Ty będziesz miała gwarancję, że podczas wyjścia czy imprezy nie będą osypywały się na resztę twarzy lub ubrania. Ponadto taki klej może później służyć jako baza pod makijaż pomocna przy cieniach słabo przyklejających się do powieki. 

Neonowe cienie

Idzie wiosna, a wraz z nią kolory. Jest to idealny czas na zakup nowych cieni do powiek w intensywnych, a nawet neonowych barwach. Te ostatnie będą idealne do makijażu inspirowanego „Euforią”! W szczególności powinnaś zainteresować się neonowym różem, pomarańczem, żółcią oraz zielenią. Powieka pomalowana takim kosmetykiem może idealnie współgrać z brokatem w podobnym odcieniu!

Cekiny – to jest to!

Makijaż w serialu „Euforia” słynie przede wszystkim z cekinów. Wizażyści zadbali o to, aby te błyszczące elementy występowały na twarzach aktorów wystarczająco często, by zacząć kojarzyć je z produkcją. Z tego powodu do odtworzenia tego rodzaju makijażu cekiny będą konieczne! Wykorzystywane były w różny sposób, ale najczęściej pojawiały się na powiekach i brwiach. Możesz również wykonać za ich pomocą kreskę – przykleić błyskotki przy sobie, tak aby ułożyły się w kształt jaskółki. 

Klej do rzęs to coś, czego nie może zabraknąć

Zapewne czytając o cekinach, zaczęłaś się zastanawiać, w jaki sposób przykleić je do twarzy? Niestety, ale klej do brokatu może ich nie utrzymać, ponieważ będą po prostu za ciężkie. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest użycie kleju do rzęs! Wiąże się wystarczająco mocno, by cekiny trzymały się powieki przez długie godziny. Pamiętaj jednak, aby używać go w małej ilości, a przed przystąpieniem do makijażu wykonaj próbę uczuleniową w mało widocznym miejscu (na przykład na szyi).

Kolorowy eyeliner

Użycie w makijażu inspirowanym „Euforią” kolorowego eyelinera to genialne posunięcie. Na planie serialu nie raz i nie dwa aktorzy mieli powieki przyozdobione kolorową, a nawet neonową kreską. Jest to również ciekawa alternatywa dla tuszu do rzęs, ponieważ za pomocą eyelinera również można pomalować rzęsy!

Zdj. główne: Siora Photography/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*