Makijaż wieczorowy w kilku krokach

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Makijaż to dla kobiety ważny element wyglądu. Gdy planujemy większe wyjście, imprezę czy randkę, to od razu o nim myślimy. Makijaż wieczorowy rządzi się swoimi prawami, które są nieco inne niż w makijażu dziennym. Należy w nim przyłożyć większą wagę do szczegółów i zadbać o to, by był on trwały. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, w jaki sposób wykonać makijaż wieczorowy w kilku krokach.

Podkład i puder

Dobór podkładu i pudru w makijażu wieczorowym odgrywają bardzo dużą rolę. To właśnie te dwa kosmetyki są podstawą do jego wykonania. Warto postawić na podkład, który posiada duże krycie oraz charakteryzuje się dużą trwałością. Bo która z nas chciałaby przejmować się na imprezie tym, że podkład może się zetrzeć? Warto go również utrwalić pudrem matującym. Ten odpowiednio wklepany (to ważne – wklepany, nie wtarty) sprawi, że podkład będzie wyglądał pięknie przez całą noc. 

Makijaż oczu

Makijaż oczu to coś, co najbardziej przykuwa uwagę. Jak wykonać go tak, aby był efektowny a zarazem łatwy? Musisz posiadać dobrej jakości. Niech to będą co najmniej trzy cienie do powiek: beżowy, ciemny (na przykład brązowy) i połyskujący. Bazę pod cienie może stanowić korektor pod oczy. Najpierw pokryj powiekę beżowym cieniem, skupiając się na części pod łukiem brwiowym. Następnie Na ruchomą powiekę i tuż nad nią nałóż ciemny cień. Ważne jest to, aby odpowiednio go rozetrzeć. Na koniec wklep na środku powieki połyskujący cień. I gotowe! 

Konturowanie

Konturowanie twarzy jest niezbędne w makijażu wieczorowym. Tylko wykonturowana twarz będzie dobrze wyglądała na zdjęciach! Tutaj należy wyróżnić trzy elementy składające się na odpowiedni kontur: bronzer do twarzy, rozświetlacz oraz róż do policzków. Bronzer nałóż pod kością jarzmową. Zadbaj o to, aby wyglądało to naturalnie i nie pozostawiło niechcianych plam. Następnie rozświetlacz do twarzy – ten śmiało nałóż na szczyt kości jarzmowych, czubek nosa, łuk kupidyna a nawet czoło. Natomiast róż zaaplikuj na środek policzków. 

Pomadka 

Pomadka to kolejna rzecz w makijażu wieczorowym, która rzuca się w oczy. Jej dobór zależy od kolorystyki całego makijażu, rodzaju urody oraz osobistych preferencji. Istotne jest wykończenie pomadki. Może być ono matowe, satynowe, a nawet błyszczące. W makijażu wieczorowym świetnie sprawdza się pomadka matowa, która charakteryzuje się dużą trwałością. Jeżeli natomiast jesteś gotowa na wykonywanie poprawek w trakcie trwania wieczoru, to śmiało możesz zdecydować się również na błyszczyk!

Mgiełka utrwalająca

Kiedy już wykonasz makijaż, to warto utrwalić go specjalnie przeznaczoną do tego mgiełką. Ona sprawi, że wszystkie elementy składowe makijażu scalą się oraz zniknie pudrowość. Co więcej – często mgiełki takie posiadają rozświetlające drobinki, które dodają skórze blasku!

Fot. Emma Bauso/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*