Najlepsze depilatory – ranking redakcji

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Depilatory znowu cieszą się wielką popularnością. Wiele kobiet woli usuwać owłosienie w zaciszu własnego domu, w dogodnym dla siebie czasie. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy depilator sprawdzi się przy każdym typie owłosienia, a także karnacji skóry. Poznaj te, które warto mieć w swoim domu! Oto nasz ranking!

Depilatory – podział na rodzaje

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów depilatorów, które odznaczają się niezwykłą skutecznością. Najpopularniejsze są tzw. IPL, a także depilatory laserowe. Oczywiście ich cena i skuteczność mocno się między sobą różnią, dlatego specjalnie dla Was wybraliśmy kilka modeli, które mają najlepszy stosunek ceny do jakości. 

4. BRAUN SILK-EPIL 9 9-880

Ten depilator to wersja pęsetowa zasilana akumulatorem. Model jest wyjątkowo skuteczny i doskonale sprawdza się przy każdym rodzaju skóry. Urządzenie usuwa włoski nawet o długości 0,5 mm. Depilator został wyposażony w trymer, który pozwala dotrzeć w niezwykle trudno dostępne miejsca i dokładnie je ogolić. Co ważne, umożliwia depilowanie ciała na mokro i na sucho. Ma wiele nasadek, nawet tych dostosowanych do twarzy, możliwość golenia bez niewygodnego kabla oraz funkcję masującą. Minusem jest cena, która jednak szybko się zwróci, jeśli z reguły korzystasz z depilacji woskiem w salonach urody.

3. PHILIPS LUMEA SC1994/00

Ten depilator usuwa owłosienie za pomocą impulsów światła. Metoda należy do niezwykle skutecznych, jednak sprawdza się jedynie na ciemnym włosach. Przy pierwszych czterech zabiegach należy wykonywać je regularnie co 2 tygodnie, tak aby uzyskać najlepszy efekt. Model ten został zaopatrzony w inteligentny system, który chroni skórę przed poparzeniem. Depilator należy do niezwykle skutecznych, ergonomicznych i sprawnych. Odznacza się również wysoką jakością wykonania. Ma jednak swoje minusy. Przez wydzielane ciepło sama depilacja może okazać się mało przyjemna, do tego nakładka jest dosyć duża, co sprawia, że trudno dopasować ją do wąskich i małych miejsc.

2. BRAUN SILK-EXPERT IPL PL5124

Ten nowoczesny model depilatora przewiduje usuwanie owłosienia przy użyciu światła. Co prawda model wymaga podłączenia do sieci, jednak jego kształt oraz elastyczny kabel sprawiają, że można go bez trudu używać. Co ważne, technologia, która została w nim zastosowana, sprawia, że możesz go używać przez 22 lata, co daje 400 tysięcy impulsów świateł. Można go stosować w bardzo delikatnych miejscach, a także z powodzeniem depilować nogi. Jego głowica jest zdecydowanie bardziej precyzyjna niż ta zastosowana u poprzednika. Jego jedynym minusem jest stosunkowo wysoka cena. Jednak i ona przez 22 lata spokojnie się zwróci.

1. PHILIPS LUMEA 9000 IPL BRI955/00

A oto nasz zwycięzca. Ten depilator szybko stanie się Twoim najlepszym przyjacielem. To cudeńko również usuwa włosy przy użyciu nowoczesnej technologii związanej ze światłem. Do tego jest to wersja zarówno sieciowa, jak i akumulatorowa, dlatego możesz jej używać, nawet jeśli nie masz możliwości podłączenia urządzenia do prądu. W zestawie znajdziesz kilka nakładek, które pozwolą Ci na wygodne usuwanie włosów w różnych miejscach. Co ciekawe, możesz także zainstalować aplikację, która integruje się z Twoim depilatorem i podpowiada, kiedy należy powtórzyć depilację. Minusami są brak możliwości wymiany lamp po zużyciu, a także cena. Jednak jest to mimo wszystko najwygodniejszy, najlżejszy i najbardziej skuteczny depilator na rynku.

Zdj. główne: Hamid Roshaan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*