Niezawodna frezarka do użytku domowego – porady dla urządzających domowy salon kosmetyczny

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Frezarki są coraz częściej wybierane nie tylko przez osoby prowadzące lub zatrudnione w salonach kosmetycznych, ale również przez prywatnych odbiorców. W domowym użytku frezarka może być wykorzystana do pielęgnacji paznokci rąk i stóp oraz w celu ich przygotowania do dalszych zabiegów. Stosując dobrze dobraną frezarkę, pedicure i manicure będzie jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze w wykonaniu. Poniżej przyglądamy się frezarkom dedykowanym dla amatorek, które chcą kupić sprawne i przydatne urządzenie, pomocne w rozwoju umiejętności kosmetycznych. 

Frezarka do paznokci – jak to działa? Najważniejsze informacje przed zakupem 

Działanie większości dostępnych w sklepach frezarek jest stosunkowo podobne. Niezależnie, czy są to urządzenia zasilane na prąd, baterie czy manualne. Po wprawieniu w ruch, część mechaniczna frezarki zaczyna wirować, co pozwala na dokładne wyprofilowanie kształtu paznokci i ich rozbudowaną stylizację. Frezarki wykorzystywane są podczas różnorakich zabiegów stylizacyjnych – zarówno z wykorzystaniem lakierów hybrydowych, żelowych jak i akrylowych. 

Jeśli często przeprowadzanym przez Ciebie zabiegiem jest piłowanie płytki paznokci, wówczas frezarka to idealny pomysł na zakup. Zastąpi zwykły mechaniczny pilniczek oraz pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu na stylizacji paznokci. W porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań frezarki pracują w wysoce precyzyjnym stopniu. Pozwalają na usunięcie niewielkich fragmentów rogowaciejącego naskórka, nawet tych trudno ukrytych, lub ulokowanych w zakamarkach. 

Warto przy tym wspomnieć, że korzystając z frezarki, możesz wyeliminować z kosmetyczki aceton. Środek ten jest wykorzystywany do zmywania lakieru hybrydowego, jednak jest w wysokim stopniu szkodliwy i toksyczny dla organizmu. Aby usunąć lakier hybrydowy, możesz posłużyć się samą frezarką, bez konieczności nakładanie szkodliwych substancji. 

Wybór frezarki do użytku domowego – krok po kroku 

Ponieważ frezarki tworzą rozbudowaną rodzinę produktów, warto przyjrzeć się dokładnie interesującym Cię urządzeniom i zwrócić uwagę na ich najważniejsze parametry. Pierwszym, o którym należy wspomnieć, jest ilość obrotów wykonywanych w ciągu minuty. Dla osób początkujących wystarczy w zupełności frezarka do paznokci na poziomie 30 tys., obrotów lub mniej. Jeśli będzie to Twoje pierwsze urządzenie, warto wybrać model pozwalający na regulowanie tempa pracy. 

Nie mniej ważny jest sam kształt urządzenia, które powinno dobrze leżeć w dłoniach oraz ułatwiać jego stosowanie. Dość szybko zauważysz, że większość frezarek ma podobną konstrukcję i kształt, a także wyposażone są w pokrętła oraz przyciski. Mimo to, opanowanie obsługi urządzenia jest bardzo proste. Funkcja, którą warto polecić osobom początkującym, jest twist-lock, pozwalająca na natychmiastową zmianę frezów. 

Osobom początkującym z pewnością przyda się również możliwość zmiany kierunku obracania się głowicy. Możesz dokonać tego jednym prostym przyciśnięciem. Jest to duże ułatwienie w czasie pracy z różnego typu odstającymi skórkami. Pozwala także na znalezienie najwygodniejszej pozycji bez konieczności wyłączania i ponownego uruchamiania urządzenia. Duży wybór frezarek można znaleźć na https://activeshop.com.pl/fryzjerstwo-i-wyposazenie/meble-fryzjerskie/fotele-fryzjerskie-myjki.html

Fot.: Giorgio Trovato/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*