Polygel na paznokciach: wady, zalety, porady przydatne do domowych stylizacji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz rzadziej decydujemy się na zwykły lakier do paznokci. Poszukujemy rozwiązań, które będą efektowne i trwałe. Wiele z nas ma w domu lampę UV, z pomocą której wykonuje samodzielnie hybrydy na swoich paznokciach. Jednak przedłużanie ich żelem lub akrylem to już wyższa szkoła jazdy, dlatego oddajemy to w ręce ekspertów. Polygel to nowe, świetne i proste rozwiązanie, które przychodzi nam z pomocą. Poznaj wszystkie tajemnice tej metody.

Czym jest polygel?

Polygel – to żel w tubce, który jest bardzo trwały i łatwy w formowaniu. Ma hybrydową formułę wzmacniającą paznokcie, która łączy w sobie zalety płynnych i pudrowych akryli oraz twardych żeli LED. Przy tym jest on o wiele lżejszy, bezwonny i nie tworzy pyłu powietrznego podczas procesu aplikacji. Co równie istotne, polygel nie powoduje efektu pieczenia i bólu, gdy następuje utwardzanie z naturalną płytką. Występuje w wielu kolorach, więc można stosować go solo, ale równie dobrze na przedłużony paznokieć w odcieniu nude można nałożyć dowolny lakier hybrydowy.

Na rynku dostępne są gotowe zestawy, w których znajdziemy już wszystko to, co niezbędne do wykonania takiego przedłużenia. Jest tam tubka z polygelem w wybranym kolorze, cleaner do przemywania paznokci, pilniczek, primer oraz formę i pędzelek niezbędne do nadania odpowiedniego kształtu żelu. Niektóre zawierają nawet lampę LED.

Zobacz prosty filmik instruktażowy – domowy manicure poliżelowy:

Czy polygel niszczy paznokcie?

Jak przy każdym zabiegu zbyt mocne piłowanie i polerowanie może spowodować podrażnienie naturalnej płytki paznokcia (co jest zrozumiałe). Natomiast sam polygel nie uszkadza paznokci przy nałożeniu i usunięciu go we właściwy sposób. Poliżelowy manicure jest również bardziej wytrzymały niż ten wykonany przy użyciu twardych żeli, więc o wiele trudniej będzie jest złamać. Paznokcie będą mocne, elastyczne i lekkie jak piórko, dzięki czemu przypominają ich naturalną formę.

Jak długo utrzymuje się manicure poliżelowy?

To zdecydowana konkurencja dla lakierów hybrydowych. Polygel jest tak trwały, że paznokcie będą wyglądać świetnie nawet po upływie trzech tygodni.

Usuwa się je na takiej samej zasadzie – spiłowując żelową powłokę, wykonując na paznokciach „papiloty” ze zmywaczem i usuwając resztki żelu szpatułką. Do zdjęcia poliżelowych paznokci potrzebny jest zestaw odpowiednich przyborów i odrobina odwagi. Jeżeli nie czujesz się na siłach by to zrobić, udaj się do salonu kosmetycznego.

Krótki filmik instruktażowy jak usunąć polygel z paznokci:

Przeczytaj też: Czas obalić kilka mitów, dotyczących paznokci

Zdjęcie główne: Dan-Cristian Pădureț/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*