Usta jak Paryżanka – poznaj makijażowe sekrety najbardziej stylowych kobiet świata

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne oraz zadbane usta są niesamowitym atutem każdej kobiety. Stanowią również podstawę makijażu wieczorowego. Podkreślanie ust pomadką ma swoje fanki, ale są kobiety, które wolą pozostać przy naturalnych ustach. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób dbać o usta oraz jak je malować, aby wyglądały nieziemsko. 

1. Regularny peeling 

Podstawowym sekretem pięknych ust jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Podczas dbania o skórę twarzy często pomijamy ten element, a o odpowiednie nawilżenie i peeling ust sięgamy dopiero wtedy, gdy są bardzo przesuszone i dokuczają nam suche skórki. Warto pamiętać o regularnym peelingu ust co najmniej raz w tygodniu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do tego przeznaczonych, ale możesz taki kosmetyk wykonać sama w domu. Wystarczy, że połączysz łyżeczkę cukru z łyżeczką miodu, a taką mieszanką będziesz pocierać usta. Nie musisz przejmować się zmywaniem takiego peelingu z ust – możesz go śmiało zjeść!

2. Codzienne nawilżanie

Używanie pomadki ochronnej to czynność, która powinna wejść Ci w nawyk. Jest to szczególnie ważne zimą i latem, kiedy dotykają nas skrajnie niskie lub skrajnie wysokie temperatury. Jednak przez cały rok powinnaś dbać o regularne nawilżanie ust. Co więcej, nakładaj pomadkę nawilżającą codziennie wieczorem. Pozwoli to zregenerować się Twoim ustom podczas nocy. 

3. Staranne docieranie do krawędzi ust pomadką

Wiele kobiet przy malowaniu ust skupia się na ich środku i nie dociera do krawędzi. Jest to błąd, ponieważ w ten sposób sprawia się, że optycznie wydają się one mniejsze, niż są w rzeczywistości. Zawsze docieraj z kolorem do granicy ust. Możesz ją wtedy poprawić, sprawić, że usta będą wyglądały na pełniejsze. Pamiętaj jednak, aby robić to delikatnie, żeby makijaż nie wydawał się sztuczny. 

4. Matowa pomadka w połączeniu z konturówką

Używanie matowej pomadki w towarzystwie konturówki jest dobrym pomysłem. Konturówką będziesz w stanie idealnie obrysować usta w taki sposób, aby nadać im wymarzony kształt. Następnie wypełnij środek matową pomadką w płynie, która pięknie zastygnie i utrzyma się przez wiele godzin. 

5. Uwypuklenie ust za pomocą jaśniejszej pomadki

Aby Twoje usta wydawały się większe, mamy dla Ciebie propozycję. Po pomalowaniu warg pomadką sięgnij po drugą, tym razem jaśniejszą. Pędzelkiem lub palcem delikatnie nałóż ją na sam środek ust. Zakochasz się w tym efekcie! 

6. Masaż przy pomocy szczoteczki do zębów

Jeżeli marzysz o większych, bardziej wypukłych ustach, ale nie chcesz wybierać się na zabieg powiększania, powinnaś zainteresować się masażem szczoteczką do zębów. Sięgnij po nową szczoteczkę, na usta zaaplikuj olejek lub nawilżającą pomadkę i masuj je okrężnymi ruchami. Rób to powoli i ostrożnie, aby nie odczuwać żadnego dyskomfortu. Taki masaż wykonuj codziennie przez 5 minut. Zobaczysz, jak szybko pojawią się pierwsze efekty! 

7. Powiększający błyszczyk

Na rynku są dostępne również powiększające błyszczyki do ust. Zazwyczaj posiadają w swoim składzie wyciąg z chilli lub jad pszczeli. Powodują delikatne mrowienie i lekko powiększają usta, a do tego pięknie je nabłyszczają. Ich cena zazwyczaj nie jest wysoka, za to posiadają wygodny aplikator i znajdziesz je niemal w każdej drogerii. Jeżeli nie używałaś jeszcze tego typu produktów, warto spróbować.

Zdj. główne: Timothy Dykes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*