Wykonanie manicure od podstaw

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Marzysz o zadbanych paznokciach, ale nie chcesz przeznaczać wysokich kwot na wizyty w profesjonalnym salonie? Przeczytaj, jak wykonać manicure od podstaw w domu i samodzielnie zadbaj o swoje paznokcie. 

Samodzielne wykonanie manicure’u hybrydowego może być z początku trudne, ale praktyka czyni mistrza. Na początku warto zdecydować się na kolor transparentny lub zbliżony do odcienia Twoich paznokci, aby nie przejmować się ewentualnymi niedociągnięciami przy malowaniu. Kiedy poczujesz się pewniej, koniecznie przetestuj odważne, nasycone barwy lakierów oraz szalone wykończenia w postaci ozdobnych topów, drobinek czy pyłków. Szczególnie warto zakupić lakiery wysokiej jakości, takie jak te dostępne na stronie: https://lumanails.pl/, które nie zawierają szkodliwych substancji mogących zwiększyć ryzyko wystąpienia podrażnień czy reakcji alergicznej. 

Co będzie Ci potrzebne na początek?

Na początku warto zainwestować w najprostszy zestaw startowy do nakładania hybrydy. W jego skład powinny wchodzić: lampa led służąca do utwardzania lakieru, baza, top, odtłuszczacz do przemywania paznokci, a także produkty do nakładania i usuwania manicure’u hybrydowego.

Zacznij od przygotowania skórek i płytki paznokcia

Na początku warto przygotować paznokcie do stylizacji. Należy odsunąć lub wyciąć skórki, a także zmatowić naturalną płytkę przy użyciu zaokrąglonej polerki lub bloku polerskiego. Nadaj paznokciom idealny kształt, korzystając z papierowego lub szklanego pilnika. Następnie przetrzyj naturalną płytkę wacikiem nasączonym cleaner’em. Pamiętaj, żeby przed rozpoczęciem polerowania lub piłowania zmyć wcześniej nałożoną odżywkę lub lakier do paznokci.

Nałóż bazę, lakier i top 

Po zmatowieniu płytki należy nałożyć na nią cienką warstwę specjalnej bazy hybrydowej i utwardzić w lampie led według czasu zalecanego przez producenta. Nowoczesne bazy do hybryd gwarantują trwałość tworzonego manicure i chronią płytkę przed zniszczeniem, dlatego nie należy pomijać tego kroku. Następnie możesz pokryć płytkę cienką warstwą lakieru hybrydowego i ponownie utwardzić paznokcie w lampie. Nałożenie drugiej warstwy lakieru pozwoli uzyskać lepszą trwałość produktu i głębię koloru. Ostatni etap stylizacji to top hybrydowy, który nadaje połysku i utrwala stylizację, dzięki czemu lakier łatwo się nie rysuje ani nie odpryskuje. Po utwardzeniu topu, odczekaj chwilę, ponownie przemyj paznokcie odtłuszczaczem i nałóż ulubiony krem na dłonie.

Fot.: Patrícia Hellinger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*