Zalety bawełnianych produktów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bawełna znana jest nam od wielu wieków. Dodatkowo jest ona obecnie najbardziej popularnym z włókien. Jest ona nie tylko naturalna, ale także stosunkowo tania. Dowiedz się, jakie jeszcze zalety posiadają bawełniane produkty.

Bawełna zbierana jest od wielu wieków. Dzięki tym drobnym białym kuleczkom przypominającym watę możemy wyprodukować wiele materiałów. Włókno to ma bowiem wiele zalet. Dowiedz się, jakie są główne atuty bawełnianych produktów.

Największe zalety bawełny i wykonanych z niej produktów

Bawełna ma bardzo wiele zalet. Poznaj największe z nich.

Wytrzymałość  materiałów bawełnianych

Największą zaletą bawełny i wykonanych z niej produktów jest wytrzymałość włókna. Dzięki temu możesz ją prać nawet w wysokich temperaturach oraz stosować mocne wirowanie. Dodatkowo jest ona także odporna na wielokrotne prasowanie. Nie straci więc ona swoich właściwości, a produkty wykonane z naturalnej bawełny wysokiej jakości nie będą się „kulkować”. Takie właśnie produkty znajdziesz na przykład na stronie https://noq.com.pl/kategoria-produktu/kobieta/skarpetkistopki/skarpetki-i-stopki-bawelniane/.

Termoizolacja

Ogromną zaletą materiałów bawełnianych są także ich zdolności termoizolacyjne. Dzięki temu ubrania lub pościel wykonane z bawełny sprawdzą się o każdej porze roku. Na lato wybierz materiał nieco cieńszy, a będziesz mieć pewność, że będzie Ci przyjemnie chłodno. Na zimę jednak możesz postawić na nieco grubsze materiały bawełniane, w których będzie Ci ciepło. Bawełna posiada takie właściwości termoizolacyjne, dzięki temu, że dobrze przepuszcza powietrze oraz pochłania wilgoć. Sprawia to także, że jest ona wyjątkowo higienicznym włóknem.

Uniwersalność

Bawełna jest także dość uniwersalnym włóknem. Można z niej wykonać zarówno pościel, firanki, cieniutkie skarpetki, grube bluzy, jak i eleganckie kamizelki męskie. Dodatkowo z włókien bawełny powstają przeróżne materiały, a każdy z nich posiada szereg zalet.

W sklepach najczęściej możemy spotkać pięć rodzajów tkanin bawełnianych. Jednak tą najbardziej popularną tkaniną wykonaną z bawełny jest bez wątpienia kreton. Wyróżnia się on płóciennym splotem oraz ma bardzo szerokie zastosowanie. Używany jest on do szycia pościeli oraz różnego rodzaju ubrań – od klasycznych bluzek na co dzień, przez nieco bardziej eleganckie sukienki, aż po ubranka dla dzieci.  

Inną dość popularną tkaniną bawełnianą jest satyna. Istnieją jej dwa rodzaje. Ten pierwszy to satyna śliska i błyszcząca. Jest ona chłodna w dotyku i idealnie nadaje się do szycia pościeli na lato. Drugi rodzaj jest wyjątkowo miękki i wyróżnia go atłasowy splot.

Gabardyna to zaś tkanina bawełniana, z której szyje się spodnie, żakiety, spódnice i płaszcze. Jest bardzo elegancka, dlatego wykorzystuje się ją także do szycia zasłon i ozdobnych poduszek.

Jeszcze innym rodzajem bawełnianej tkaniny jest woal. Jest on bardzo cienki i prześwitujący. Powstają z niego zwiewne sukienki, delikatne bluzki i koszulki. Ma także duże walory dekoracyjne oraz wyjątkowo  dobrze się układa, dlatego też woalu szyte są również zasłony i firany.

W sklepach możesz także spotkać tkaniny bawełniane, które nieco przypominają len. Charakteryzują się one przede wszystkim dość ciekawą fakturą. Używane są one głównie do produkcji ubrań, a w szczególności płaszczy.

Zdjęcie główne: Teona Swift/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*