4 fryzury, dzięki którym ukryjesz cienkie włosy i pokażesz znajomość gorących trendów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Twoje włosy są cienkie i na wszelkie możliwe sposoby próbujesz dodać im objętości? A czy wiesz, że oprócz odpowiedniej pielęgnacji możesz ukryć cienkie włosy za pomocą fryzury? Zobacz jak!

Zastanawiasz się, czy lepiej będą wyglądały długie, krótkie, cieniowane, z grzywką, bez grzywki, blond czy ciemne? Spięte, a może rozpuszczone? Jak ułożyć cienkie kosmyki włosów, by zatuszować brak objętości? Pamiętaj, że to, że Twoje włosy są cienkie, nie oznacza też, że są rzadkie. Poznaj kilka trików na proste, a zarazem niebanalne fryzury, dzięki którym Twoja „czupryna” zyska na objętości. 

Oto 4 fryzury, które pomogą zamaskować cienkie włosy

1. Lekki bob

Krótkie lub półdługie – w tych dwóch wersjach cienkie włosy wyglądają najkorzystniej, ponieważ nie przylegają mocno do głowy. Takie długości są idealne do stworzenia na nich lekkiego boba. Kosmyki powinny być ścięte na prosto. Należy zrezygnować z cieniowania z przodu. Boba o takiej długości bardzo łatwo wymodelować. Dobrze na cienkich włosach będzie wyglądał również tzw. warstwowy bob, ponieważ doda on włosom niezwykłej objętości. 

2. Fale i loki w romantycznym stylu

Możesz się zdziwić, ale cienkie, delikatne włosy są łatwiejsze w modelowaniu. Bardzo dobrze wyglądają na nich fale i loki, ponieważ optycznie nadają im objętości. Jak je wykonać? Subtelne fale zrobisz za pomocą lokówki, prostownicy, falownicy  lub wałków (polecamy papiloty). Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu i utrwalenia fryzury, przed stylizacją zalecamy wetrzeć we włosy piankę, delikatnie je ugniatając. To trik, który sprawi, że będą wyglądały na naprawdę bujne.

3. Koczek

Może być upięty nisko lub wysoko, zaczesany na gładko lub przypominać tak zwaną „cebulkę”. Spinając włosy w koczek, nie ujawniasz, jakiej grubości są Twoje kosmyki. Jeśli wydaje Ci się, że kok jest „za mały” zawsze możesz użyć wypełniacza, który optycznie powiększy fryzurę.

4. Fryzura pixie

W tej fryzurze włosy są nieco krótsze z tyłu, a znakiem rozpoznawczym tego cięcia jest asymetryczny przedziałek i bardzo postrzępione kosmyki. Mówi się, że jest to fryzura dla kobiet z charakterem, która dodaje objętości!

Jak pielęgnować cienkie włosy?

Pielęgnacja cienkich włosów zaczyna się już na etapie ich mycia. Włosy należy myć ciepłą, ale nie gorącą wodą. Po umyciu należy delikatnie osuszyć je ręcznikiem. Nie wolno ich szarpać i szorować. Cienkie pasma powinno się czesać delikatnie, aby nie uszkodzić cienkiej struktury włosa. Pamiętajmy, że włosy mogą stawać się cieńsze i osłabione przez częste suszenie, prostowanie czy farbowanie, dlatego warto jest im dać trochę odpocząć od tych zabiegów. Do cienkich włosów powinno się też stosować lekkie szampony, które nie będą dodatkowo obciążały kosmyków.

Przeczytaj też: Nieświeże włosy? W kilka minut zmienisz je w prostą, lecz modną fryzurę

Zdjęcie główne: Christian Vierig/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*