Letnie miesiące to czas intensywnego promieniowania słonecznego. Jak dbać o kondycję skóry w tym okresie? Jakie zabiegi kosmetyczne można przeprowadzić również latem? Sprawdźmy, co mówią kosmetolodzy!
Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego pozwalają na intensywne odżywienie skóry i zapewnienie jej optymalnego poziomu nawodnienia (dzięki właściwościom higroskopijnym kwasu). Co więcej, można stosować go cały rok (nie bez przyczyny kwas hialuronowy stanowi składnik każdego kremu nawilżającego). Jeśli zależy nam na intensywnym nawilżeniu nie tylko powierzchniowych warstw skóry, ale też jej głębszych partii – idealnym zabiegiem będzie mezoterapia bezigłowa nieusieciowanym, czystym kwasem hialuronowym.
Dermapen to zabieg, który polega na wykonaniu serii kontrolowanych mikronakłuć (głębokość wkłucia to zwykle 0,5–3 mm). Dzięki tej procedurze dochodzi do wzmożonej produkcji oraz przebudowy kolagenu. Uruchomienie procesów naprawczych skóry sprawia, że już po kilku dniach od wykonania zabiegu poprawia się ukrwienie, gęstość oraz elastyczność skóry. Wyglądamy promienniej i młodziej.
Kolejny zabieg, który możemy bez obaw wykonać w okresie letnim, to Hydrafacial (hydropeeling) – na czym polega sekret jego działania? Jest to tzw. mikrodermabrazja wodna, która oczyszcza, nawilża oraz odżywia zmęczoną i przesuszoną skórę. Jeżeli zdecydujemy się na ten wysoce skuteczny i bezpieczny zabieg, możemy:
Warto wspomnieć, że Hydrafacial jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny, można wykonać go u kobiet o każdym typie skóry.
Aby zachwycać zdrową i piękną skórą, latem warto rozważyć poddanie się mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, określaną potocznie wampirzym liftingiem. Podczas zabiegu wykorzystywana jest krew własna pacjentki, z której wyodrębnione zostaje cenne dla skóry osocze z wysokimi czynnikami wzrostu. Dzięki użyciu autologicznego materiału nie musimy obawiać się reakcji alergicznej ani żadnych powikłań. Zastosowanie miejscowego znieczulenia sprawia, że mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nie jest bolesną procedurą. Po zabiegu możemy cieszyć się promienną, odmłodzoną, gładką skórą nawet przez 1,5 roku. Pamiętajmy, aby przez 4 tygodnie po zabiegu stosować krem przeciwsłoneczny SPF 50+!
Lato to dobry czas na wstrzyknięcie w problematyczne partie twarzy toksyny botulinowej. Podawana punktowo, w odpowiednio dobranych, niewielkich dawkach, pozwala osiągnąć bardzo naturalny efekt odmłodzenia, który utrzymuje się około 6 miesięcy. Dzięki botoksowi możemy zniwelować zmarszczki mimiczne (tzw. zmarszczki palacza, kurze łapki, lwią zmarszczkę) i opóźnić proces pojawiania się nowych oznak starzenia.
Ostatnim rekomendowanym zabiegiem na lato jest radiofrekwencja mikroigłowa (termolifting), która poprzez mechaniczne uszkodzenia tkanki, pobudza ją do regeneracji. Procedura ta polega na nakłuwaniu skóry mikroigłami i ogrzewaniu promieniowaniem elektromagnetycznym. Przed zabiegiem skóra znieczulana jest kremem, dlatego nie musimy obawiać się bólu. Dzięki kuracji możemy zwiększyć napięcie skóry, usunąć zmarszczki, cienie pod oczami, blizny oraz przebarwienia.
Kosmetolodzy radzą, aby latem wstrzymać się od wszelkich inwazyjnych procedur zabiegowych na rzecz tych łagodniejszych. W letnich miesiącach, gdy jesteśmy narażeni na silne promieniowanie słoneczne lepiej wstrzymać się od silnie złuszczających peelingów kwasowych (np. kwasem glikolowym, kwasem pirogronowym czy retinolem), które uwrażliwiają na słońce i mogą powodować trudne do usunięcia przebarwienia na skórze. Niewskazana jest też większość zabiegów laserowych.
Przeczytaj też: Wybielanie zębów – sprawdź, czy wiesz o nim wszystko
Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/ pexels.com