Grzywka – jakie są jej rodzaje i jak ją obciąć samodzielnie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo nieustannych zmian w trendach fryzjerskich grzywka zawsze jest na topie. W różnych wersjach i długościach, ale wciąż powraca do mody. Dobrze dobrana i obcięta sprawi, że Twoja fryzura nabierze nowego stylu, a Ty staniesz się pewniejsza siebie. Sprawdź, jakie są rodzaje grzywek oraz jak zrobisz ją sama w domu!

Rodzaje grzywek

1. Grzywka typu zasłonka

Jest to rodzaj grzywki, który króluje wśród większości kobiet. Pokochały ją celebrytki oraz influencerki. Swoją popularność zyskała dlatego, że nie wymaga drastycznego cięcia, a mimo to odmienia fryzurę.

2. Curtain fringe

Rodzaj fryzury zaczerpnięty z lat 70. Jest to ciężka i gruba warstwa włosów sięgająca aż do samych brwi. Tego typu uczesanie uwielbiała Brigitte Bardot.

3. Prosta grzywka

Może kojarzyć się z początkiem ubiegłej dekady, ale nie daj się zwieść – prosta grzywka nadal jest modna! Najlepiej wygląda z idealnie prostymi włosami, ale też z kucykiem, a nawet kokiem. Zdecyduj się na nią, jeżeli nie masz problemów z puszeniem się włosów.

4. See-through bangs

Jest to grzywka w stylu koreańskim. W przeciwieństwie do dwóch przedstawionych wyżej propozycji ta jest zdecydowanie mniejsza objętościowo. Składa się z zaledwie kilku pasem opadających na czoło.

5. Curly fringe

Grzywka tylko na prostych włosach? Nic bardziej mylnego! Kręconowłose również mogą ją mieć. Co więcej, loczki opadające na czoło dodają uroku i młodzieńczego wyglądu.

Jak zrobić grzywkę w domu?

Zacznijmy od tego, że do wykonania grzywki w domu będziesz potrzebowała nożyczek fryzjerskich. Te kuchenne oraz do papieru nie nadają się do obcinania włosów, ponieważ nie są wystarczająco ostre, przez co miażdżą i niszczą włosy. Grzywka zrobiona nożycami zabranymi z kuchni będzie problematyczna w stylizacji, a dodatkowo podatna na uszkodzenia. 

Do tego zabiegu przyda Ci się również grzebień do strzyżenia. Ten cienki z wąsko rozstawionymi ząbkami może okazać się bardzo pomocny.

Czas na praktykę!

  1. Grzywkę zawsze obcinaj na suchych włosach. Dlaczego? Mokre włosy są dłuższe niż te wysuszone. Wykonując cięcie na sucho, będziesz miała zdecydowanie większą kontrolę nad długością i kształtem nowej fryzury.
  2. Włosy powinny być idealnie gładkie. Jeżeli nie są, sięgnij po prostownicę.
  3. Nie naciągaj mocno włosów! W ten sposób będą wydawały się dłuższe i możesz przez to skończyć z grzywką o wiele krótszą, niż planowałaś.
  4. A teraz krok po kroku: cienki grzebień umieść na takiej wysokości włosów, na jakiej chcesz mieć zakończenie grzywki. Nożyczki trzymaj prostopadle do grzebienia. Teraz czas na cięcie! 

Jak wykonać grzywkę na skos?

Do wykonania takiego rodzaju grzywki zbierz włosy z przodu twarzy. Skręć to pasmo, które za chwilę ma być grzywką, o 180 stopni. Ciach! Gdy puścisz włosy, ułożą się na skos. 

Grzywka na dwa boki

Wybierz pasmo włosów, które chcesz przeznaczyć do ścięcia. Niech będzie ono niewielkie. Skręć je, a cięcie wykonaj mniej więcej na wysokości ust. Gotowe! Masz grzywkę na boki.

Zdj. główne: Allef Vinicius/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*