Chcesz zwiększyć objętość włosów? Sprawdź te sposoby

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Gęste, odbite u nasady i pięknie układające się włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety bez ingerencji stylisty fryzur trudno jest osiągnąć efekt jak z okładki. Włosy Polek często są cienkie, kruche i pozbawione objętości. Na szczęście są metody na to, by przywrócić im życie i wymarzoną gęstość. Zobacz, jakie mamy sposoby na zwiększenie objętości włosów. 

Wiele kobiet zmaga się z problemami zdrowotnymi lub środowiskowymi, które negatywnie wpływają na objętość i ogólną kondycję ich włosów. Farbowanie, stylizacja z użyciem ciepła, pocieranie ręcznikiem lub niezbyt delikatny sposób czesania włosów to tylko kilka najczęściej pojawiających się przyczyn osłabienia i pogorszenia się stanu włosów. Mamy na to sposoby, które dają wspaniały efekt. Niektóre z nich działają natychmiast, inne wymagają czasu, cierpliwości i systematyczności, ale z ich pomocą na pewno uda Ci się zagęścić włosy. 

Odpowiednia pielęgnacja

Aby włosy były piękne i pełne objętości, potrzebują właściwej pielęgnacji. Delikatny szampon i odżywka przy każdym myciu to minimum, jakie możesz dla nich zrobić. Jeśli włosy będą zabezpieczone odżywką, nie będą się plątać, wykruszać i wycierać o ubrania i powierzchnie, dzięki czemu ich ilość widocznie się poprawi. Największym sprzymierzeńcem włosów bez objętości są proteiny. Keratyna, jedwab, proteiny mleczne lub wegańskie białka, takie jak proteiny grochu, soi czy owsa. Wypełniają one ubytki we włosach, dzięki czemu fryzura staje się bardziej pełna i odbita u nasady. Odpowiednia pielęgnacja włosów przynosi fantastyczne efekty, jednak trzeba na nie trochę poczekać, nie zauważysz jej efektów po tygodniu. Jeśli zależy Ci na szybkim efekcie, do swoich włosów możesz doczepić włosy naturalne clip in, które zwiększą objętość na Twojej głowie natychmiast i dadzą naprawdę piękny rezultat. O takie doczepy musisz dbać tak samo, jak o swoje naturalne włosy, ponieważ one też ulegają mechanicznym uszkodzeniom, które z czasem pogorszą ich wygląd. 

Wcierki i masaż skóry głowy

Jeśli chcesz zagęścić włosy, nie ma lepszego sposobu niż połączenie wcierki z masażem skóry głowy. Wcierkę możesz zrobić samodzielnie na przykład z pokrzywy, skrzypu czy nasion kozieradki, ale możesz także kupić już gotowy płyn w większości dużych drogerii. Wcierki zazwyczaj są ziołowym naparem z dodatkiem na przykład alkoholu, kapsaicyny czy innych składników przyspieszających wzrost włosów. Dzięki wcieraniu takiego płynu i masowaniu skóry głowy, pobudzisz w niej krążenie krwi, a tym samym zachęcisz cebulki włosów do wzrostu. Już w kilka tygodni systematycznego masażu z wcierką zauważysz przyrost nowych włosów, tak zwanych baby hair, oraz wydłużenie starych włosów. Oczywiście na czas, w którym będziesz czekać na zauważalne efekty, możesz poszukać błyskawicznego rozwiązania w sklepie internetowym Hair Lux. Jeśli chcesz zobaczyć rezultaty działania wcierek musisz jednak pamiętać o systematyczności i wytrwałości. Tylko regularne masaże połączone z odpowiednio dobranym działaniem ziół, przyspieszą wzrost włosów i realnie zagęszczą je. 

Piękne, zdrowe i gęste włosy, jak u modelek to zazwyczaj efekt dobrze dobranego światła, ustawienia aparatu oraz stylizacji przez profesjonalistów. W dużej mierze włosy są też doczepiane, by było ich więcej. Nie zapominaj, że nikt nie jest idealny i daj sobie czas na zadbanie o swoje włosy, żeby mogły rosnąć długie i lśniące. 

Przeczytaj też: https://makeupio.pl/fryzury/zobaczcie-jak-wykonac-5-szybkich-i-efektownych-fryzur-dla-dziewczyn-z-dluzszymi-wlosami/

Zdjęcie główne: Element5 Digital/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*