Jak można przedłużyć trwałość makijażu? 7 trików redakcji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż jest doskonałym pomysłem na podkreślenie urody oraz poprawę pewności siebie. Często spędzamy nad jego wykonaniem dużo czasu i dopracowujemy każdy szczegół. Co zrobić, aby nasz makijaż był jak najtrwalszy? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak przedłużyć trwałość makijażu. 

Dobieraj kosmetyki zgodnie z wymaganiami cery

Istnieją trzy rodzaje cery: sucha, mieszana oraz tłusta. Każda z nich znacznie się od siebie różni i wymaga innego traktowania. Bardzo ważne jest, aby dobierając bazę, podkład oraz puder, brać pod uwagę te wymagania. Skóra sucha będzie potrzebowała lżejszych, nawilżających kosmetyków o delikatniejszym wykończeniu. Ta tłusta natomiast bardziej polubi się z cięższymi, matowymi kosmetykami, które będą zapobiegały wyświecaniu się. Odpowiedni dobór kosmetyków to podstawa trwałości każdego makijażu.

Wklepuj kosmetyki do twarzy

Mowa tu o kosmetykach takich jak podkład, korektor i puder. Dzięki wklepaniu tych produktów za pomocą gąbeczki lub pędzla sprawiasz, że są „wpracowane” w skórę, przylepiają się do niej i dobrze trzymają. Przy innej aplikacji nawet najlepszy podkład czy puder może okazać się nietrwały.

Dokładnie nakładaj puder

Puder ma za zadanie utrwalić i utrzymać w miejscu makijaż. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby ten produkt nanosić bardzo dokładnie w każde miejsce twarzy. Nie omijaj takich miejsc jak płatki nosa czy okolice uszu. Istotną sprawą jest również wybór pudru. Postaw raczej na ten matująco-utrwalający niż rozświetlający. Tego drugiego możesz użyć na końcu, po to, aby nadać twarzy blasku. 

Utrwalacze do makijażu w sprayu

Na rynku dostępne są specjalne produkty mające na celu przedłużyć trwałość makijażu. Są to spraye, które scalają makijaż, zdejmują pudrowość oraz często rozświetlają. Spryskaj nimi twarz po skończeniu makijażu i poczekaj, aż wyschną. Zobaczysz, że Twój makijaż diametralnie zmieni trwałość.

Odpowiednia pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja jest fundamentem trwałości każdego makijażu. Zadbaj o to, aby Twoja cera zawsze była zadbana. Codziennie dokładnie ją oczyszczaj oraz nawilżaj. Raz w tygodniu zrób peeling i nałóż maseczkę. Nic nie będzie lepszą bazą pod makijaż niż codzienna pielęgnacja skóry twarzy!

Nie dotykaj twarzy

Nawet najlepiej zabezpieczony makijaż okaże się nietrwały, jeżeli będziesz dotykała twarzy palcami. Przez mechaniczne przesuwanie produktów zetrą się one i makijaż będzie stopniowo zanikał. Ponadto na dłoniach znajdują się bakterie, które przeniesione na twarz mogą wywołać wypryski i stany zapalne. 

Kosmetyki wodoodporne

Jeżeli masz problem z utrzymaniem się produktów do makijażu oczu, takich jak tusz do rzęs, kredka, eyeliner – rozejrzyj się za ich wodoodpornymi wersjami. Kosmetyki tego typu narażone są na kontakt ze łzami, które wytwarzają nasze oczy. Dzięki decyzji o zamianie ich na wodoodporne wersje będziesz spokojna, że wszystko jest na swoim miejscu.

Zdj. główne: Chalo Garcia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*