Czy wiązanie włosów w koński ogon może wiązać się z ich wypadaniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysoko upięty kucyk jest jedną z najmodniejszych ostatnio fryzur. Doskonale prezentuje się w nim wiele celebrytek, najczęściej Ariana Grande czy Bella Hadid. Jest to również bardzo wygodne uczesanie, które zna każda z kobiet – nawet jeśli nie w wersji wyjściowej, to domowej. Warto jednak wiedzieć, może ono działać niekorzystnie na kondycje naszej czupryny…

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby spowolnić lub zatrzymać ten proces. Najpierw jednak należy zgłosić się do dermatologa lub trychologa, żeby upewnić się, że wypadanie włosów to właśnie konsekwencja ich wiązania. Zacznij również od noszenia rozpuszczonych włosów lub luźnych, nienaciągających włosów upięć, np. przy pomocy klamry czy spinki. Powstrzymuj się także od ich zaplatania np. w warkoczyki oraz tzw. bawienia się włosami – ich owijania sobie wokół palców, skręcania, intensywnego gładzenia. Stosuj delikatną pielęgnację szamponem bez szkodliwych składników, szczotkę zamień na grzebień z szerokimi zębami i zrób sobie przerwę od farbowania kosmyków, stylizowania ich za pomocą żeli czy pianek. Nie używaj prostownic, lokówek oraz suszarek z bardzo gorącym nawiewem.

Obserwuj swoje włosy. Jeżeli ich utrata jest mniej zauważalna, to znaczy, że idziesz w dobrym kierunku. Stosuj kuracje wzmacniające włosy np. z ekstraktem ze skrzypu polnego. Po konsultacji z lekarzem ustal dobrą dla siebie dietę czy stosowanie odpowiednich suplementów. Najczęstsze przyczyny wypadania włosów wiąże się z niedoborami cynku i żelaza, witamin A i D.

Przeczytaj też: Jak w okresie jesienno-zimowym poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Zdjęcie główne: Claudio Lavenia/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*