Fryzura ślubna DIY – oto 8 tutoriali, dzięki którym wizytę w salonie będziesz mogła skreślić z listy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najważniejszych elementów w dniu ślubu jest fryzura. Powinna być ona uzupełnieniem kreacji oraz pasować do urody panny młodej. Bez względu na to, jakiej długość masz włosy, ślubną fryzurę możesz przygotować również sama. Do tego ciekawe dodatki i uczesanie ślubne gotowe. Oto 8 prostych i efektownych fryzur ślubnych.

Dobór i wykonanie fryzury ślubnej

Nie każda panna młoda chce mieć mocno wystylizowaną fryzurę z wieloma ozdobami. Coraz częściej organizowane są uroczystości w duchu zero waste. Panny młode stawiają na sukienki z lumpeksów i samodzielnie wykonane fryzury i makijaże.

Ułożenie włosów należy dopasować do klimatu przyjęcia, kształtu twarzy oraz kreacji. Powinna przede wszystkim być trwała i podkreślać urodę panny młodej.

Mogłoby to wydawać się niemożliwe, ale nawet spektakularne fryzury ślubne można wykonać samodzielnie. W tym sezonie królują delikatne fale, niskie i romantyczne upięcia, oryginalne kucyki, słowiańskie warkocze oraz artystyczny nieład. Warto zaopatrzyć się w dobrą lokówkę, wsuwki i gumki w kolorze naszych włosów oraz jakąś ciekawą ozdobę. Do tego oczywiście przyda się środek utrwalający.

1. Klasyczny luźny kok

Po umyciu i dokładnym wysuszeniu włosów na głowę załóż elastyczną opaskę. Następnie przesuń  ją do góry (tak, aby włosy wydawały się uniesione u nasady). Luźne pasma włosów zawijaj kolejno za opaskę. Pozostaw kilka pasm, które posłużą jako zakrycie gumki. Kosmyki najbliżej twarzy można luźno wypuścić.

2. Romantyczne rozpuszczone fale i sploty

Najpierw świeżo umytym włosom należy dodać objętości. W tym celu warto lekko natapirować włosy od spodu. Tak przygotowane włosy najlepiej utrwalić lakierem.

Przy użyciu lokówki lub cienkiej prostownicy pofaluj delikatnie pasemka. Oddziel kilka pasemek, które następnie zapleć w drobne warkoczyki o różnych grubościach. Na koniec palcami rozczesz lekko włosy i wepnij świeży kwiat pasujący do bukietu.

3. Loki niczym księżniczka

Zacznij od związania włosów wysoko na głowie. Następnie podziel je na dwie części i każdą z nich zawiń na lokówkę. Na koniec rozpuść włosy i potargaj całość palcami. Fryzurę utrwal lakierem lub suchym szamponem, który nie poskleja włosów.

4. Upięcie na rozpuszczonych włosach

Proste włosy podziel na pasma i pofaluj tylko niektóre z nich. Kosmyki za uchem skręć w ruloniki. Następnie zbierz część pasm najbliżej twarzy i z każdej strony umieść je z tyłu głowy. Całość zepnij wsuwkami w kolorze włosów lub np. złotymi. Kilka pojedynczych pasm możesz zostawić przy samej twarzy, Dzięki temu uzyskasz bardziej romantyczny look. Całą fryzurę lekko spryskaj środkiem utrwalającym. 

5. Luźny warkocz i rozpuszczone włosy

Należy zacząć od nadania włosom objętości. Natapiruj je cienkim grzebieniem. Zrób przedziałek z boku. Po jednej stronie zapleć luźny dobierany warkocz kończący się na wysokości ucha. Możesz go związać małą gumeczką. Pozostałe włosy pokręć przy użyciu lokówki. Jednak skręt nie powinien być zbyt mocny. Fryzurę utrwal lakierem.

6. Kucyk w innym wydaniu

Włosy zakręć przy użyciu lokówki. Zbierz całość w wysoki kucyk. Z kucyka wyjmij 2- centymetrowe pasma i całość zepnij gumką. Aby zakryć miejsce spięcia, zawiń je pasmem, które pozostawiłaś. Na koniec pasmo podepnij wsuwką i utrwal.

7. Słowiański, dobierany warkocz

Włosy zakręć za pomocą prostownicy lub lokówki. Całość delikatnie rozczesz palcami i spryskaj lakierem. Następnie zabierz się za zaplatanie warkocza dobieranego. Na dole zwiąż włosy przy użyciu przeźroczystej gumki. Pasemka w warkoczu lekko porozsuwaj, aby nadać im objętości i lekkości. Przy twarzy wyjmij kilka cienkich pasemek, aby stworzyć fryzurę w stylu boho.

8. Kontrolowany nieład

Włosy lekko natapiruj, resztę delikatnie pokręć. Przeczesz je palcami i pougniataj. Dodaj opaskę z perłami lub drobnymi kwiatkami. Świetnie sprawdzi się też żywy kwiat.

Pamiętaj, żeby wykonanie fryzury przećwiczyć choć raz przed wielkim dniem. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu. Często pomocne okazują się także druhny. 

Przeczytaj też: Jak stworzyć doskonałe fale bez użycia lokówki? Zobaczcie niesamowity trik z Instagrama

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*