Jak stworzyć doskonałe fale bez użycia lokówki? Zobaczcie niesamowity trik z Instagrama

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Burza pięknych fal nigdy nie wyjdzie z trendów. Z mody natomiast powoli odchodzi stylizacja włosów na gorąco. Jeśli jednak myślicie, że zrobienie takiej fryzury bez użycia lokówki jest niemożliwe, to jesteście w błędzie.

Nikt z nas nie odkryje Ameryki stwierdzając, że stylizacja włosów na gorąco po prostu je niszczy. I mimo że większość kobiet zdaje sobie sprawę z tego faktu, niewiele dziewczyn wie, w jaki sposób można stworzyć zjawiskową fryzurę bez użycia lokówki czy prostownicy.

Na szczęście z pomocą przychodzi Instagram, a ściślej rzecz ujmując it-girls, które chętnie dzielą się na tej platformie swoimi urodowymi trikami. A przykładem może być pochodząca z Holandii Negin Mirsalehi. 32-latka pokazała niedawno na profilu, jak przy pomocy kawałka materiału stworzyć boskie fale.

Jak zrobić fale bez lokówki czy prostownicy?

Od czego warto zacząć loki bez ciepła? Od aplikacji produktu do stylizacji fryzury oraz przygotowania długiego kawałka tkaniny (influencerka korzysta z paska od szlafroka). Co potem? Przypnijcie pasek na czubku głowy i podzielcie włosy na pół. Później zacznijcie zawijać pierwszą partię włosów dookoła materiału – dobierając systematycznie coraz więcej pasm. Gdy owiniecie wszystkie kosmyki, zwiążcie włosy i materiał gumką. Czynność powtórzcie również z drugiej strony. Aby uzyskać lepszy efekt, możecie spryskać na tym etapie fryzurę preparatem podkreślającym skręt. Później zwińcie powstałe „warkocze” w dwa koki i poczekajcie z takim „upięciem” przynajmniej godzinę. Po upływanie tego czasu rozpuście włosy i dodajcie ulubiony olejek czy kosmetyk utrwalający skręt fryzury.

Całą instrukcję znajdziecie na tym filmiku:

https://www.instagram.com/p/CDEYwKJDNOz/

Zobaczcie również produkty, które mogą być przydatne podczas wykonywania tej fryzury.

Spray podkreślający skręt włosów Nivea Curl – 19,99 PLN
Eliksir z olejkiem do włosów do codziennego stosowania Gliss Argan Oli – 26, 49 PLN

Przeczytajcie też: Kiedy zobaczycie te warkocze, zapragniecie nosić je gdziekolwiek będziecie

Zdjęcie główne: Claudio Lavenia/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*