Oto wszystkie informacje, które musisz znać, decydując się na przedłużanie włosów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne i długie włosy? Obecnie nie trzeba zapuszczać ich przez wiele miesięcy. Wystarczy skorzystać z oferty dobrego salonu fryzjerskiego i przedłużyć swoje kosmyki. Warto jednak wcześniej wiedzieć jak to wygląda. 

Kiedyś, aby mieć piękne długie włosy, kobiety z krótkimi fryzurami musiały na to czekać miesiącami, a nawet latami – chyba że decydowały się na noszenie peruki. Obecnie można przedłużyć włosy w kilka godzin. Taką ofertę znajdziemy w wielu dobrych salonach fryzjerskich. Warto jednak wiedzieć nieco więcej o przedłużaniu, zanim zdecydujemy się na taki zabieg. 

Przedłużanie włosów – metody

Przedłużanie włosów polega na doczepieniu syntetycznych lub naturalnych kosmyków w taki sposób, by wyglądały jak nasze naturalne i nie odróżniały się od nich. Są jednak różne metody przedłużania. Warto je poznać, by móc wybrać najodpowiedniejszą dla siebie:

1. Metoda keratynowa

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest przedłużanie kosmyków na ciepło dzięki keratynowym zgrzewarkom. Zaletą tej metody jest to, że wykorzystuje ona keratynę, a więc naturalny budulec włosa. Do naturalnych pasm włosów przyczepia się te sztuczne za pomocą specjalnego urządzenia. Metoda ta jest dość trwała, utrzymuje się do 4 miesięcy. Później trzeba zabieg powtórzyć, bowiem miejsca, w których zostały zgrzane kosmyki, staną się widoczne i nie będzie to wyglądało estetycznie. Cena zabiegu: od 400 do 1100 zł. 

2. Metoda kanapkowa

Włosy można także przedłużać metodą kanapkową, która jest najszybszym i najłatwiejszym sposobem przedłużania włosów. Chodzi w niej o to, by na wydzielonej części włosów u ich nasady przykleić silikonowe paski ze sztucznymi kosmykami. Całość trzyma się od 3 do 6 tygodni. Minusem tej metody jest to, że doczepione włosy mogą być nieco problematyczne i niewygodne, szczególnie jeśli lubimy gładkie uczesania.  Zmodyfikowaną metodą kanapkową jest metoda taśmowa. W tym przypadku nie używa się jednak silikonowych taśm, a pasma podszywa się do pasm splecionych w warkocz tzw. wodospad. Ten sposób jest jednak średnio trwały, a do tego mycie splecionych włosów nie jest łatwe. Cena od 600 do 1500 zł.

3. Metoda ultradźwiękowa

Najbezpieczniejszą dla naszych włosów metodą przedłużania, są ultradźwięki. Wówczas sztuczne pasma nie są przyczepione przy użyciu wysokich temperatur, a do tego łączenia są mało widoczne i całość utrzymuje się nawet przez 6 miesięcy. Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową jest jednak dość kosztowne i później długo ściąga się doczepy. Cena zależy od ilości pasemek, ale średnio waha się od 700 do 3000 zł. 

4. Metoda laserowa

Najtrwalszym, ale co za tym idzie i najdroższym sposobem na przedłużenie włosów jest metoda laserowa. Polega ona na łączeniu włosów naturalnych z syntetycznymi przy użyciu lasera. Dzięki temu trudno jest dostrzec miejsce łączenia, efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się do pół roku. Cena: od 800 do nawet 2500 zł. 

5. Metoda injection

Nowatorską metodą zagęszczania i przedłużania włosów jest injection. Polega ona na doczepieniu dodatkowych, z reguły naturalnych, kosmyków do podstawy, która imituje skórę, zaś tę przykleja się bezpośrednio do głowy. Efekty utrzymują się nawet rok. To doskonała propozycja dla osób, które zmagają się z łysieniem. Taki zabieg kosztuje średnio od 1500 do 10000 zł.

fot. Thaís Sarmento/ pexels.com

Przedłużanie włosów – czy trzeba się przygotować?

Do przedłużania włosów raczej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy wcześniej  umyć je szamponem oczyszczającym. Ważne jest to, by nie stosować przed zabiegiem żadnej maski, odżywki, czy produktów do stylizacji, np. lakieru do włosów czy pianki. W przypadku metody laserowej lub kanapkowej nie ma nawet potrzeby wcześniejszego mycia kosmyków. 

Warto pamiętać, że decydując się na doczepianie kosmyków przy użyciu wysokich temperatur, nasze włosy mogą być później osłabione, łamać się, a nawet wypadać. Dlatego ważne jest, by zabieg był wykonywany w profesjonalnym salonie, przez wykwalifikowany personel – w innym przypadku można wyrządzić swoim kosmykom więcej szkody, aniżeli pożytku. 

Przeczytaj też: 5 szybkich i efektownych fryzur dla dziewczyn z dłuższymi włosami

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*