Jak dbać o skórę głowy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli zależy ci, aby twoje włosy zawsze wyglądały pięknie i zdrowo, zadbaj również o odpowiednią pielęgnację skóry głowy. Poznaj na to kilka trików. 

Myj włosy w letniej wodzie 

Przy czynności, jaką jest mycie głowy można popełnić kilka błędów. Przede wszystkim, nie można używać do tego ciepłej ani gorącej wody. Ma ona zły wpływ na twój naskórek, a ponadto zmywa zbyt dużo sebum, co przyczynić się może do przesuszanie skóry głowy. Włosy zaś przez nią stają się matowe, szorstkie i łamliwe.

Woda, która najlepiej sprawdzi się do mycia to ta w temperaturze 37 stopni. Będzie ona optymalna zarówno dla skóry głowy jak i włosów. Ponadto letnia woda zamyka łuski włosa, co sprawi, że twoja fryzura będzie lejąca i lśniąca.

Pamiętaj także, aby włosy myć tylko wtedy, kiedy potrzebujesz. Jeśli zachodzi taka potrzeba, nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić to codziennie. Jednak nie kieruj na głowę zbyt silnego strumienia wody. 

Wcierki do skóry głowy 

Naturalne wcierki również doskonale nadają się do pielęgnacji skóry głowy. W szczególności odwary z pokrzyw, skrzypu polnego, łopianu czy tataraku. Ich kolejną zaletą jest dość niska cena. Wystarczy tylko kupić je ze sprawdzonego źródła i samemu wykonać miksturę ziołową. Przywróci ona nawilżenie skórze głowy, zadziała przeciwbakteryjnie, a ponadto zmniejszy ich przetłuszczanie się. Wiele wysokiej jakości szamponów i odżywek ma w swoim składzie właśnie wiele ziół. 

Masaż skóry głowy 

Dla wrażliwej skóry głowy sprawdzą się masaże. Dzięki nim poprawi się ukrwienie cebulek włosów, napięcie skóry zniknie, a ponadto będzie doskonałe, aby się zrelaksować. Masaże sprawią, że twoje włosy będą zdrowsze i mocniejsze, a ponadto będą szybciej rosły. Przy tej czynności powinno ci towarzyszyć uczucie rozgrzewania. Dobrze wykonujesz masaż, gdy czujesz się gorąco. 

Do tego zabiegu doskonale sprawdzą się profesjonalne szczotki. Te przeznaczone do masażu wyposażone są w wypustki, które przyczynią się do porostu włosów, zrelaksują cię, jednak nie będą cię podrażniać.

Mikropigmentacja głowy 

Zabiegiem, który sprawi, że twoja skóry głowy będzie wyglądać zdrowo jest mikropigmentacja głowy. Pozwala on na imitację krótko ogolonych włosów. Taki tatuaż doskonale wkomponuje się w twoje włosy. Stosowany jest, gdy na twojej głowie nie ma wystarczająco dużo mieszków włosowych, aby pokryć obszar łysienia przeszczepem. 

Jej efektem jest wizualny efekt grubości i gęstości przerzedzających się włosów, ponadto doskonale stymuluje wygląd ogolonej głowy u osoby całkiem łysej. Jeśli na twojej głowie są blizny po poprzednich zabiegach, mikropigmentacja głowy pozwoli je odpowiednio ukryć.

Zdjęcie główne: pexels.com/ANTONI SHKRABA

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*