Na co zwrócić uwagę wybierając pomocnik fryzjerski?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli marzysz o założeniu swojego salonu fryzjerskiego to oprócz ciekawego i przyciągającego uwagę wystroju, musisz skupić się także na dobrej jakości akcesoriach. W końcu jako fryzjer będziesz potrzebował ich sporo, przecież nie tylko samymi nożyczkami będziesz pracować. Warto, więc zastanowić się nad wyborem dobrej jakości pomocnikiem fryzjerskim, dzięki któremu zapewnisz w swoim salonie porządek. Jak wygląda taki pomocnik i czym powinniśmy się kierować podczas jego wyboru.

Na co zwrócić uwagę wybierając pomocnik fryzjerski?

Istnieje wiele aspektów na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego pomocnika fryzjerskiego. Oto kilka z nich:

Jakość wykonania

Jest to chyba najważniejszy aspekt ze wszystkich, jako że pomocniki fryzjerskie powinny służyć nam na lata. Mowa jest głównie o materiale z jakiego został wykonany dany pomocnik fryzjerski. Szukajmy takiego, który będzie posiadał bardzo wytrzymały stelaż najlepiej zrobiony z aluminium. Natomiast jeśli chodzi o szuflady mogą być one wykonane z plastiku, dzięki czemu będzie on lekki i prosty w przemieszczaniu. Należy pamiętać o tym by plastik był bardzo wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju substancje. Chodzi o to by nie zniszczył się podczas używania farb czy czyszczenia.

Funkcjonalność

Skoro omówiliśmy jakość wykonania, następnym ważnym elementem jest jego funkcjonalność. Zacznijmy od tego, że tego rodzaju przybornik powinien posiadać sporą ilość różnego rodzaju przegród, jak i szuflad. Chodzi o to, byśmy nie mieli problemu z przechowywaniem wszystkich akcesoriów, jakie posiadamy. Dodatkowo taki przybornik warto dopasować do swojego wzrostu, by nie nadwyrężać kręgosłupa podczas pracy. Ważnym elementem są kółka, a jeśli ich nie posiada sprawdź, czy można je doczepić. Bardzo często jest tak, że będziesz musiał/a szybko go przetransportować w inne miejsce, a bez kółek będzie to dość męczące.

Wymiary pomocnika

Jako że pomocnik fryzjerski to jest mebel, warto więc dopasować jego wymiary do pomieszczenia, w jakim będziemy go trzymać. Nie może on zajmować nam pół pomieszczenia, ale nie może też być za mały, bo nie pomieści nam całego asortymentu, jaki posiadamy. Dlatego dobranie wymiarów jest tak ważne, by nie zagracić sobie całego salonu, jednocześnie miał takie wymiary, by pomieścić wszystko. Dodatkowo ważna jest jego wysokość, najlepiej by wysokość była zbliżona lub taka sama jak nasz wzrost. Dodatkowo pamiętajmy o kółkach.

Jak wygląda pomocnik fryzjerski? 

Najczęściej jest to mobilny mebel na kółkach, który posiada dużą ilość szuflad oraz półeczek. Dodatkowo posiada kółka, dzięki którym możemy go w bardzo łatwy sposób przestawiać w dowolne miejsce bez żadnego wysiłku. Wyglądem przypomina małą komodę na kółkach z kilkoma szufladami zrobionymi z plastiku. Kolorystyka jest tak naprawdę dowolna, ponieważ wszystko zależy od upodobań klienta. Tak samo jest z doborem materiału, ważne by był on lekki i wytrzymały, jednocześnie odporny na różnego rodzaju środki chemiczne między innymi takie jak farba do włosów rozjaśniacze itp. Pomocniki mogą różnić się rozmiarami. Jedne mogą być większe inne mniejsze, także zależy tylko i wyłącznie od zapotrzebowania klienta.

Pomocniki fryzjerskie – podstawowe rodzaje

Tak naprawdę na rynku istnieje wiele różnego rodzaju pomocników fryzjerskich i trudno jest wyróżnić jakiś podstawowy. Najczęściej za podstawowy rodzaj uznaje się pomocnik złożony z trzech rozsuwanych szuflad (wykonanych z plastiku), ułożonych na najprostszym stelażu zrobionym z aluminium. Bardzo często podstawowy rodzaj nie posiada nawet kółek, przez co trudno jest go przestawiać z miejsca na miejsce. Dlatego nie pozostaje nic innego jak zamontować kółka własnoręcznie, warto więc wydać troszkę więcej pieniędzy i kupić bardziej rozbudowany pomocnik fryzjerski. Jeśli nie wiemy gdzie szukać, warto odwiedzić stronę https://salonova.pl/, gdzie mają bogatą ofertę pomocników fryzjerskich. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Jak wybrać model idealny?

Tak jak wyżej zostało wspomniane, na rynku fryzjerskim istnieje cała masa różnego rodzaju modeli pomocników fryzjerskich. Tak naprawdę to od nas i od naszych oczekiwań zależy jaki model będzie dla nas idealny. Jeśli będziemy kierować się powyższymi wskazówkami, bez problemu znajdziemy coś, co spełni nasze oczekiwania i pomoże w utrzymaniu czystości w naszym salonie fryzjerskim. Należy jednak pamiętać, że im bardziej rozbudowana wersja takiego pomocnika, tym więcej będziemy musieli za niego zapłacić.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*