Jak pozbyć się łupieżu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Łupież jest wyjątkowo częstym problemem, który może dotyczyć każdego – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku i poziomu higieny. Związany jest z nadmiernym łuszczeniem się skóry głowy i może mieć różne podłoże.  Dowiedz się, w jaki sposób można pozbyć się łupieżu i miej problem z głowy.

Czym dokładnie jest łupież i co go powoduje?

Aby skutecznie zwalczyć łupież, trzeba najpierw zrozumieć, czym dokładnie jest i jakie są możliwe podłoża tego problemu. Łupież jest objawem nasilonego łuszczenia się skóry głowy, co może być związane z przyczynami genetycznymi, różnymi chorobami skóry lub kolonizacją przez grzyby, głównie należących do rodzaju Malassezia Furfur. Pierwszym krokiem, jeśli zauważymy u siebie łupież, powinna być wizyta u dermatologa w celu wykluczenia potencjalnych chorób, takich jak łuszczyca lub łojotokowe zapalenie skóry. Jeżeli powodem łuszczenia się skóry jest infekcja grzybicza, to konieczne może okazać się wdrożenie stosownego leczenia.

Rodzaje łupieżu

Wyróżniamy kilka różnych rodzajów łupieżu, zależnie od wyglądu łusek. Cienkie i suche łuski o białawym zabarwieniu, które spadają na ramiona, wskazują na umiarkowany łupież. Z kolej przylegające do skóry głowy tłuste i grube łuski o lekko żółtawym zabarwieniu mogą sugerować łojotokowe zapalenie skóry. Suche i białe łuski, którym towarzyszą zaczerwienione plamy na skórze, najczęściej są objawem łuszczycy. Już sam wygląd łusek może dać nam znać, jakie jest podłoże problemu. Jednak dopiero po dokładnym przeglądnięciu skóry głowy i przeprowadzeniu niezbędnych badań lekarz jest w stanie zaproponować odpowiednie leczenie.

Zwalczanie łupieżu – odpowiednia pielęgnacja i sprawdzone kosmetyki

Niezależnie od przyczyny występowania łupieżu, bardzo ważna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry głowy i włosów, która pomoże ograniczyć łuszczenie się naskórka oraz nawilży podrażniony skalp. Zaopatrzyć się w dobrej jakości środki można w większości drogerii, jednak hurtownia kosmetyków może okazać się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Firma ROEM jest znanym niemal w całej Europie dystrybutorem chemii organicznej, artykułów higienicznych oraz kosmetyków. Dzięki minimalnej ilości pośredników oraz korzystaniu z usług zaufanych i sprawdzonych dostawców w tej hurtowni można zamówić wysokiej jakości produkty renomowanych producentów w atrakcyjnych cenach.

Przy łagodnym łupieżu nie należy myć skóry głowy codziennie, a jedynie 2 lub 3 razy w tygodniu z zastosowaniem łagodnego szamponu – czyli takiego, który w składzie nie ma SLS. Zalecane jest stosowanie kosmetyków przeciwłupieżowych, które zostały stworzone do walki z problemem nadmiernie łuszczącej się skóry. W ich składzie można znaleźć substancje o działaniu przeciwgrzybiczym i łagodzącym świąd. Ponadto składniki eliminujące łupież regulują rozrost komórek, wyciszając podrażnioną skórę głowy. Stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz wdrożenie ewentualnego leczenia przez dermatologa pomoże skutecznie pozbyć się łupieżu.

Fot.: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*