Jak zrobić kreski w stylu Brigitte Bardot?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brigitte Bardot to niekwestionowany symbol seksapilu i ikona stylu. To dzięki niej kobiety zapragnęły malować kreski na oku. Zobaczcie, jak je wykonać.

Jej kariera na dużym ekranie rozpoczęła się w roku 1952 wraz z rolą w filmie „Wioska z Normandii”. Jednak największą popularność zyskała dzięki produkcji „I Bóg stworzył kobietę”. Aktorka wywarła wielki wpływ nie tylko na kinematografię, ale także na popkulturę. Przez całe lata 60-te wśród kobiet panowała moda na naśladowanie ubioru, fryzur i makijażu Bardot. Wykreowany przez Brigitte styl do dziś jest natchnieniem dla projektantów i wizażystów.

W czym tkwi sekret na kreski Brigitte Bardot?

Rozpowszechniony przez aktorkę makijaż jest bardzo uniwersalny. Pasuje do większości typów urody i różnych modowych stylów. Powiększa on oko i nadaje spojrzeniu głębi. Cechy charakterystyczne tego make up’u? Blada cera, naturalne usta i oczywiście wyraźna, gruba kreska na powiece.

Zastanawiacie się, w jaki sposób wykonać taką kreskę? Niezbędny będzie tutaj oczywiście czarny eyeliner lub kredka. „Linię” w stylu Brigitte możecie uzyskać malując na całej długości powieki (od początku źrenicy, aż do zewnętrznego kącika oka) delikatne kropki. Następnie wystarczy połączyć punkty, tworząc właśnie idealną kreskę.

Spróbujecie?

Przeczytajcie też: Wizażystka zdradza nam sekret perfekcyjnie czerwonych ust

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*