Kolor i kształt brwi a typ urody – podpowiadamy, jak prawidłowo podkreślać spojrzenie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Brwi to element oprawy oczu, który ma ogromny wpływ na wygląd całej twarzy. Nic dziwnego więc, że większość kobiet starannie o nie dba i stara się, aby zawsze dobrze wyglądały. Piękno brwi można podkreślić na kilka sposobów. Zobacz, jak to zrobić!

Przede wszystkim odpowiedni kształt!

Możesz być obdarowana przez naturę gęstymi brwiami, ale jeżeli nie zadbasz o nie odpowiednio – zatrzesz ich potencjał. Pierwszą rzeczą, o jakiej powinnaś pomyśleć, zastanawiając się nad przygodą z brwiami, jest ich regulacja. Nie zawsze jest to łatwa sprawa. Z pomocą przychodzą salony kosmetyczne, których oferta jest bogata w usługi regulacji, koloryzacji oraz laminacji. Dobrym pomysłem jest wybranie się na pierwszą regulację do profesjonalisty, gdzie zostanie dobrany odpowiedni kształt brwi, a następnie możesz kontrolować to sama. Wystarczy, że zaopatrzysz się w pęsetę. Gdy będziesz widziała odrastające włoski – wyrywaj je. Bardzo prawdopodobne, że po jakimś czasie dojdziesz do wprawy i będziesz mogła samodzielnie zmieniać kształt brwi. 

Kolor również jest bardzo istotny!

Zdarzyło Ci się kiedyś zbyt mocno pomalować brwi? Nie wyglądało to zbyt dobrze, prawda? To dlatego, że brwi muszą być kolorystycznie dopasowane do Twojej karnacji, koloru włosów oraz typu urody. Jeżeli jesteś blondynką, posiadasz jasną karnację i delikatną urodę, nie decyduj się na makijaż ciemną brązową kredką lub cieniem. Powinnaś postawić na delikatne odcienie brązu i zadbać, aby makijaż nie był zbyt mocny. Pomocne mogą się okazać szczoteczka lub grzebyk, którymi będziesz mogła wyczesać nadmiar produktu. Jeżeli nie czujesz się pewnie w malowaniu brwi, możesz wybrać koloryzację henną lub farbką. Możesz ją zrobić w domu lub w salonie. Jeżeli się zdecydujesz na ten zabieg – na kilka tygodni będziesz miała spokój z podkreślaniem naturalnych włosków. 

Brwi podniesione do góry? Czemu nie!

Zapewne zdążyłaś zauważyć, że modne ostatnio stały się brwi mocno wyczesane do góry. Jest to hit kilku ostatnich miesięcy, a może nawet i lat. Brwi uniesione do góry są świetnym pomysłem, ponieważ nie dość, że wyglądają na grubsze i pełniejsze, to nadają oku efekt liftingu. Jak go uzyskać? Jest na to kilka sposobów. Najsłynniejszymi z nich są żel oraz mydło do brwi. Tego typu kosmetyki kupisz w każdej drogerii, a wybierać możesz między różnymi półkami cenowymi. Alternatywą do codziennego wyczesywania brwi przeznaczonymi do tego kosmetykami jest wybranie się do salonu kosmetycznego na laminację. To zaoszczędzi Ci dodatkowy czas każdego poranka. 

Co to laminacja brwi?

Laminacja brwi to zabieg polegający na ich ujarzmieniu i nadaniu im odpowiedniego kształtu. Wykonasz go w wielu salonach kosmetycznych, w większości cena nie będzie przekraczała 150 zł. Laminowanie brwi wykonuje się za pomocą preparatu, którego głównym składnikiem jest kwas tioglikolowy. Sprawdzi się on u osób, u których włoski są sztywne, trudne do ułożenia oraz nie rosną w jednym kierunku. Warto pomyśleć nad tą opcją, ponieważ Twoje brwi staną się błyszczące, elastyczne i nabiorą zdrowego wyglądu.

Zdj. główne: Hadis Safari/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*