Laminacja brwi – da się ją wykonać poza salonem beauty?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Z racji zamkniętych obecnie salonów kosmetycznych część wiosennych zabiegów pielęgnacyjnych, które zaplanowałaś, zapewne odbędzie się w późniejszym terminie. Z niektórymi nie musisz czekać, ponieważ można je w całkiem łatwy sposób wykonać w domu.

Dzięki laminacji włoski bardziej przylegają do skóry, wyglądają na nieco do niej przyklejone. Środki do laminacji zmiękczają je, czyniąc je podatniejszymi na układanie. To powoduje, że nie będą się już niesfornie odkształcać. Włoski są rozdzielone i powinny się ładnie układać w pożądanym przez nas kierunku. Zabieg również nabłyszcza włoski, a robiąc laminację możemy wykonać też hennę brwi lub użyć farbki, aby nawet najjaśniejsze brwi zyskały nowego wyrazu. Brwi zyskują zatem nie tylko nabłyszczenie ale i kolor. Nabierają kształtu, który jest w stanie utrzymać się przez parę tygodni (wtedy włoski na brwiach ‘wymieniają się’). Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

W sklepach online dostępne są zestawy do samodzielnego laminowania brwi i rzęs. Do obu stosuje się te same produkty. Do każdego kroku laminacji przeznaczona jest osobna buteleczka.

Na początku brwi należy oczyścić. Jeżeli nie chcemy używać produktu z zestawu, można użyć własnego płynu micelarnego. Następnie użyj kleju. Nakładaj klej jednocześnie zaczesując brwi szczoteczką lub grzebyczkiem do góry lub nieco w bok. Kolejnym krokiem jest pokrycie brwi płynem zmiękczającym, np. przy użyciu patyczka kosmetycznego.

Tak przygotowane brwi należy pokryć folią spożywczą i odczekać od 8 do 12 minut. O długości tego czasu możesz zadecydować sama, w zależności od tego jak cienkie są twoje włoski lub jak wrażliwa jest twoja skóra na twarzy. Gdy zdejmiesz folię przetrzyj brwi suchym wacikiem i przeczesz je jeszcze raz szczoteczką. Przyszedł czas na preparat utrwalający. Po jego nałożeniu również nałóż na brwi folię i odczekaj 8-12 minut. Preparatem oczyszczającym lub płynem micelarnym przetrzyj brwi. Teraz możesz na włoski nałożyć dołączony do zestawu olejek pielęgnacyjny.

Cena zestawu do laminacji rzęs, np. LASH LIFT ICONSIGN to ok. 45-50 złotych.

Przeczytaj też: Tej wiosny postaw na podkreślenie naturalnego kształtu swoich brwi

Zdjęcie główne: Rosdiana Ciaravolo/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*