Łańcuszki i łańcuchy męskie dodatkiem do wiosennych stylizacji

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Łańcuszki męskie są ozdobami uniwersalnymi i ponadczasowymi. Polubili je mężczyźni w każdym wieku. Z roku na rok wybór efektownych łańcuszków jest coraz większy. W sklepach znajdziemy biżuterię wykonaną z rozmaitych materiałów, o różnej długości i grubości, a także o ciekawych splotach. Jak wybrać idealny łańcuszek męski na wiosnę?

Czym się kierować przy wyborze łańcucha męskiego?

Idealny męski łańcuszek musi się nam podobać, być wykonany z solidnych materiałów, a dodatkowo pasować do przynajmniej części z naszych stylizacji. Nie ma sensu kupować biżuterii, która świetnie wygląda na modelu, ale nie będziemy mieli jej do czego założyć. Mężczyźni, którzy preferują casualowy, niezobowiązujący styl mają zdecydowanie większy wybór jeżeli chodzi o łańcuchy męskie. Jeżeli mają taką ochotę, mogą zdecydować się na łańcuch bardzo masywny, przyciągający spojrzenia. Panowie, którzy na co dzień noszą eleganckie stylizacje nie mogą pozwolić sobie na szerokie i masywne łańcuchy, gdyż zazwyczaj muszą zasłonić je koszulą. Cały czas mają jednak możliwość wyboru najbardziej atrakcyjnego dla siebie splotu.

Jakie sploty łańcuchów męskich są obecnie najmodniejsze?

Mężczyzna zainteresowany zakupem łańcucha ma do wyboru wiele splotów. Część z nich nadaje się do noszenia z zawieszkami, część jest na tyle dekoracyjna, że nosi się je samodzielnie. Jeżeli interesuje nas łańcuszek z zawieszką, warto jest rozważyć wybór takich splotów jak:

Splot kulkowy (składa się on z drobnych kulek tej samej wielkości, które połączone są bolcami) – jest on bardzo popularny wśród mężczyzn noszących nieśmiertelniki. Warto wiedzieć, że można łączyć go także z innymi zawieszkami. Ten splot pasuje przede wszystkim do stylizacji casualowych i sportowych. Dużą zaletą łańcuszka kulkowego jest fakt, że można go łatwo skrócić (na przykład przy użyciu cążek).

Splot wężyk (nazywany także linką czy żyłką). Z wyglądu przypomina węża. W splocie tym połączenia pomiędzy ogniwami są niewidoczne. Choć prezentuje się on bardzo efektownie i świetnie sprawdzi się w duecie z zawieszkami, należy pamiętać, że posiada także wady – łatwo go uszkodzić. Mocniejsze zagięcie sprawi, że łańcuszek będzie nadawał się do naprawy.

Splot typu kostka idealnie sprawdza się do noszenia z zawieszkami. Jest o złożony z kwadratowych ogniw o identycznej średnicy. Jest on bardzo trwały i elastyczny. Pasuje zarówno do casualowych, jak i eleganckich stylizacji.

Sploty, które są na tyle dekoracyjne, że nadają się do samodzielnego noszenia to między innymi:

Splot królewski (znany także pod nazwą splot bizantyjski) – charakteryzuje się on tym, że każde pojedyncze ogniwo przechodzi w cztery kolejne tworząc klatkę. Splot królewski wygląda najlepiej, kiedy wykonany jest z ogniw w różnych kolorach (na przykład złotym i srebrnym).

Splot pancerka – jest to jeden z popularniejszych splotów męskich, (zobacz: męski naszyjnik łańcuch pancerka stal szlachetna), który wygląda dobrze zarówno w połączeniu z eleganckimi, jak i casualowymi stylizacjami. Składa się on ze spłaszczonych, owalnych ogniw. Pancerki mogą posiadać zarówno bardzo cienkie, jak i bardzo grube ogniwa. W sprzedaży dostępny jest także splot podwójna pancerka, który składa się z bardzo zbitych ogniw (w tym splocie dwa ogniwa łączą się z ogniwem kolejnym).

Splot bismark – jest to bardzo dekoracyjny splot, który składa się z kilku rzędów łańcuszków ułożonych jeden obok drugiego (splot może składać się z dwóch, a nawet czterech rzędów). Bardzo ciekawie prezentują się łańcuszki, w których łączą się różne metale (na przykład srebro i złoto).

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*